Choď na obsah Choď na menu
 


22. až 32. týždeň 2013

Videoprezentácia účinkujúcich interpretov sobotňajšej časti festivalu CFT 2013

 

 

Pred 19-timi rokmi som priviedol na svet dieťa festivalové - známe pod skratkou CFT. V tom čase to bolo CFT ČIČMANY.

Malému sa celkom darilo a CFT nám rástlo - takpovediac ako z vody. Veď nejeden raz - nedva nám v Čičmanoch dobre zmoklo. Chýr o CFT sa šíril nielen po hornom Ponitrí a Považí ,ale aj do vzdialenejších dolín a chotárov.

Neskôr, keď už CFT riadne stálo na vlastných nohách začalo mať svoje pubertálne maniere :-)

A tak sa aj stalo, že dieťa sa začalo správať "trochu" inak, než som si pri jeho zrode predstavoval... To sa tuším občas stáva :-)

Ale nech už je - ako je. Napriek všetkému som naň patrične hrdý.

 

Ľudia majú rôzne méty. Každý má hranice možností niekde inde. Tí silnejší & zdatnejší jedinci túžia zdolať Nanga Parbat a jemu podobné vysočiny.

My ostatní si vystačíme aj s menej náročnými tisícovkami. Dnes (5.júla 2013) som horko ťažko zdolal Vtáčnik, ale skoro som tam z nôh spadol ...

Poviem to slovami klasika: "zmocným sa vrchola (1 345,8 mnm!!! ) obydvoma dlanama" a čo vám nevidím - z druhej strany od Prochoťa prichádza na vrch Vtáčnika, ženička v šatovej zástere (veľmi mi pripomínala moju starú mamu)! Vyzerala akoby tam kdesi "za rohom" mala dom a vyšla z neho...:-) Použijem zas slová iného klasika - "Tá mladica-krásavica" mala neuveriteľných 74 rokov! Klobúk dole ...

panoramatický pohľad z Vtáčnika

vtacnik-panorama-02.jpg

 

O najnovšom objave - Simone Martausovej som tu už písal pred pár týždňami. Pred pár dňami táto speváčka predstavila svoj nový album s názvom - Dobrý deň, to som ja v Slovenskom rozhlase a pár dní pred tým aj v STV - v relácii Pod lampou -a tu sú dve ukážky z toho programu:

 

 

****************************************************************************************************

Po dlhšej odmlke sa Anička Veselovská ozvala fajnou novinkou:

LEPŠÍ AKO SME

Ak sa vám tento veľavravný a veľmi výstižný obrázok páči- kliknutím naň sa zobrazí stránka, kde nájdete viac podobných Ich autorom je poliak Paweł Kuczyński.

 

vojsko-sije-po-zemi.jpg

 

Dnes - 6.6.2013 - som natrafil na nete na zaujímavé myšlienky. Tu je zopár citátov z nich:

"Přírodu brakujeme, znásilňujeme, vykořisťujeme a ona se brání. Proto se na lidstvo valí různé katastrofy jako povodně. A bude hůř, protože se z nás stali hrabivci a hamouni, co chtějí pořád vyšší příjmy, penze a sociální jistoty, ale nic neroste až do nebe! Tak si nad stavem civilizace zoufá adoptivní syn indiánů z amazonského kmene Jawalapiti a etnograf Mnislav Zelený – Atapana.

Naše civilizace je nepoučitelná. Pořád něco chceme. Pořád se mít lépe a radostněji. Lidé pořád chtějí hrabat zlato, i když vědí, že na ně ta jáma spadne. Katastrof bude přibývat. Všichni chtějí vyšší HDP, vyšší příjmy, vyšší penze, vyšší sociální jistoty. Nic ale nemůže jít pořád nahoru až do nebe. Jak třeba skončil Ikaros? Shořel. Svět se vyvíjí v cyklech a civilizace jednou musí zase padnout na držku,“ dodává Mnislav Zelený – Atapana

Různé přírodní katastrofy dneška jsou jen zdviženým ukazováčkem, že lidstvo nejde dobrým směrem, a aby se pokusilo o změnu. Aby lidi nebyli hrabivci a hamouni. Je třeba se chvilku zastavit, zklidnit se a zapřemýšlet nad tím, jak žijeme,“ doplňuje Mnislav Zelený.

VIAC JEHO MYŠLIENOK KLIKNUTÍM SEM

A tu je video so súvisiacou témou - pieseň skupiny ZABUDNUTÍ - POTOPA

 

Dnes - vďaka relácii pána Franca - v Slovenskom rozhlase - Túto hudbu mám rád & vďaka hudobnému vkusu jeho dnešného hosťa, ktorým bol herec Lukáš Latinák, som spoznal túto nádhernú a vysokoenergetickú pesničku. Chvíľu mi trvalo, kým som sa ku nej dopátral a tak ju posúvam ďalej a verím, že aj vás dostatočne nabije pozitívnou energiou.

KOŇ

 

******************************************************************************************************

Forse by Pupo on Grooveshark