Choď na obsah Choď na menu
 


14. až 18. týždeň 2013

Málo sem chodím poslednou dobou - nestíham...Pomáham "tvoriť dejiny" - resp. také tie malé hudobné udalosti- o ktorých málokto na Slovensku & okolitom svete tuší posúvam ďalej - tlmočím - prostredníctvom www.slobodnyvysielac.sk. Vždy v utorok popoludní o 14:00.

Ale nedalo mi aj sem neposunúť myšlienky plné človečiny- na ktoré som dnes "narazil". Náraz nie je práve najvhodnejšie slovo - ale kiežby sme sa stretali v médiách len s myšlienkami takéhoto druhu!

"Nikdo si nesmí myslet, že je něco víc nebo lepšího než ten druhý. Možná, že toho má víc v makovici, možná, že nosí lepší košili. Možná, že že má fortelnější ruce, možná, že má větší bicepsy. Ale tohle všechno ho jenom zavazuje, jenom zavazuje, aby toho udělal tím víc. Tím víc pro ty s menšími bicepsy a s horší košilí. Jenže tomuhle můžou věřit a rozumět jenom ti z lidí, kteří mají rádi lidi. Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a jediný recept na štěstí a to platí pro všechny. Pro mě, pro vás, pro celý svět..."

a ešte iný kúsok z toho istého:

"Mrňousové se mohou moc věcem naučit od téch velkých, ale taky je můžou lec´čemu naučit. No to se ví, že se máme učit od téch velkých. Ale né se po nich opičit a papouškovat. Národ - ať je malý, nebo velký - nesmí nikdy stratit svou puvodnost, jinak by přestal být národem..."

 

Dnes -8.apríla sa dožil 58 rokov líder legendárnej slovenskej country kapely BELASÍ - Igor Pavelica. Neuveriteľné, že dnes už "hocijakí sopliaci" majú 58 :-) a ešte neuveriteľnejší je fakt, že zmienka o tomto jubileu sa objavila aj na stránke TASR ...A to je už čo povedať!

 

Ja chcem len Igorovi aj touto cestou zaželať, aby ho neopúšťala dobrá nálada a mohol ľuďom, ktorí majú blízko ku country ďalej rozdávať radosť a nastavovať aj zrkadlo...

 

Uplynulý mesiac som sa "upísal" - v tom najlepšom slova zmysle na spoluprácu s internetovým rádiom Slobodný vysielač. Najskôr to bol "len" hodinový mix country-folkovej hudby, ktorý sa pod pôvodným názvom COUNTRY-FOLKOVÉ CESTY pretransformoval na moderovanú reláciu. Tá dnes- utorok 2.apríla 2013 o 14:00 hod - začína  v spomínanom rádiu.

Pôvodný mixovaný blok hudby zostáva vo svojom pôvodnom vysielacom čase - teda v stredu hodinu pred poludním. Všetok môj voľný čas teraz obetujem práci na príprave týchto relácií...

Tak keby niečo - výsledky môjho snaženia sa dozviete na novej webstránke relácie:

www.countryfolkovecesty.estranky.sk

bbb-001.jpg