Choď na obsah Choď na menu
 


5.a 6. týždeň 2012

 Tak v tomto videu je všetko stručne a hlavne jasne povedané - v akom mizernom stave je naša spoločnosť a prečo vôbec ľudia museli zas výjsť do ulíc. To stojí za vypočutie!

 Stretol som sa s mimozemšťanom. Celkom isto musel byť odinakiaľ – teda myslím nie zo Zeme, aj keď vyzeral úplne normálne... Myslím tak isto ako my ľudia. Ako pozemšťan.  Žiadny zelený mužíček. Nijaké anténky ani tykadielka. Jednoducho pôsobil na mňa ako obyčajný človek z mäsa a kostí. Dokonca aj keď otvoril ústa, nevychádzali z jeho útrob žiadne elektronické pazvuky, podľa ktorých by bolo evidentné, že musí prichádzať z inej galaxie. Dokonca hovoril úplne plynule po slovensky. Hmm...Zvláštne. Žeby kdesi vo vesmíre bola taká planéta, kde žijú tvorovia navlas podobní nám?  A ešte k tomu všetkému hovoria práve našim jazykom? Akosi priveľa náhod – či skôr záhad? Veľkou záhadou sme však podľa slov mimozemšťana práve my ľudia pre neho, alebo lepšie povedané pre „nich“.

 

 

 

„Človeče, čo ste to za ľudia?“ – oslovil ma tento záhadný neznámy a vôbec nečakal na odpoveď, ktorej by sa aj tak nedočkal, ale pokračoval: „Už dlhú dobu...

 

viac v rubrike BLOGOVINY- príspevku

Stretnutie s mimozemšťanom, alebo Čo sme to za ľudia?

Keby autor textu tejto piesne - kamarát Rasťo Havalda, vynikajúci básnik, textár a publicista - bol teraz medzi nami, ktovie čo by asi tak na toto všetko čo sa tu deje povedal...a ako by reagoval na to, že jeho rebelantský text bude znova tak veľmi aktuálny...
Oblaky plačú kamenné slzy / Zomrela česť a človek sa hrozí
V nás / Človek v nás
Pravdu zas tlačia za ošarpané steny / A večný rebel zostáva nemý
V nás / Rebel v nás
Pozrite na to čo bolo / Zostúpte z výšin k nám
Čo ste si omylom vzali / Patrí nám

 

Dokonca aj Samsonová vcelku veselá pesnička začína zas mať niečo "do seba":

"...Než zavládne blahobyt tak né aby sis pískal a koukej čestně oznámit co nečestné kdo získal... ...je mi 33 a taky mi jasný je - kde vládnou prachy končí každá ideologie ..."

 

Z mého života by jogo64

******

Giordano by gocko