Choď na obsah Choď na menu
 


49. týždeň 2009

Obrázok 12.12.2009 sa v RKC Prievidza uskutoční festival, ktorý bol doteraz známy pod názvom FOLKOVÉ BOJNICE a tentoraz, po zmene miesta konania, to bude pod názvom FOLKOVÉ VIANOCE.Príde tam nemálo zvučných aj menej známych mien interpretov, ktorí sú zárukou príjemne stráveného popoludnia.

 (kliknutím na obrázok sa zobrazí program)

Osobne  sa teším na viacerých z nich.Napríklad aj na túto skvelú partičku - MYSAMI

 

************************************************************************************************

Aj keď ten tohtoročný Slávik obsahoval svetlé miesta a zaujímavé momenty porovnávať ho s tým minuloročným je niečo ako zrovnávať program stužkovej slávnosti s programom profesionálov.Mizerný bol nielen výkon moderátorskej dvojice našich veľkých profíkov. Teda v upútavkach avízovaného Mokreho a jeho kolegyne akejsi ukričanej, upišťanej, hysterickej a afektovanej Jolany - inak tiež údajne herečky Zuzany Šebovej.Jej pokusy byť za každú cenu vtipnou mi pripadalo ťahom totálne vedľa.Absolútne nechápem zámer tvorcov scenára takýchto galaprogramov.

Neviem čo sledujú neustalým ...

viac z mojich dojmov z tohtoročného Slávika v rubrike

O TOM POTOM - príspevku Slávik 2009

********************************************

Zabudnutí názvom tohto koncertu nechceli naznačiť nič také, že by mali v pláne naštartovať kariéru politikov.Tým názvom chceli iba poukázať na fakt, že chcú pokračovať presne tam, kde pred tými15-20-timi rokmi prestali.

Pravdu zas tlačia za ošarpané steny

A večný rebel zostáva nemý

V nás

Rebel v nás

Bezprostredne pred zahájením samotného koncertu zaznela v zaplnenej sále RKC z reproduktorov  Pocta Majakovskému.Spolu s Robom Grigorovom si asi každý v duchu spieval " Ó odpusť Bože, odpusť básnikom...", či "Ach pane nezatrať duše rebelov..." a myslel  pritom na básnika a večného rebela, vďaka a kvôli ktorému sa tento koncert uskutočnil.

 

viac v rubrike O TOM POTOM - reportáži HUDOBNÁ KONTRAREVOLÚCIA

 

Už ste počuli českú podobu piesne Hallelujah od Leonarda Cohena? Objavila sa na novom CD Lucie Bílej a dostala názov Desatero.Tu je v obrazovom spracovaní - s malými chybičkami, ktoré vznikli pri prenose na Youtube...

 

Uplynulý týždeň vo štvrtok sa uskutočnil po dlhých 15-tich rokoch koncert skupiny ZABUDNUTÍ.Ako to vyzeralo z môjho pohľadu opíšem už v najbližších dňoch v rubrike O TOM POTOM.

Z pohľadu diváctva to vyzeralo takto:

Obrázok

Rovnako sa v tej istej rubrike objavia aj moje dojmy zo SLÁVIKA 2009, ktorého som bol zas priamym účastníkom.Zatiaľ prezradím, len to, že tie dojmy nebudú príliš lichotivé ...