Choď na obsah Choď na menu
 


28. týždeň 2009

Obrázok Poradí mi niekto?

Už pár dní mám pred sebou veľmi -veľmi ťažkú dilemu....

Jedna z mojich najlepších kamošiek, súputnička takmer štvrtinou môjho doterajšieho života ma opúšťa... :-(((

Jednak sa nedokážem zmieriť s  faktom, že toto stvorenie zomiera. Lomcuje mnou bezmocnosť - lebo vraj pomoci v týchto prípadoch niet...

Pomohol by len John Coffey - hrdina- obor z filmu Zelená míľa , ktorý liečil a robil zázraky...

Zviera vám nedokáže povedať ČI a do akej miery má bolesť, ale evidentne trpí a vytratili sa z jej správania všetky prejavy radosti zo života...

Zdá sa, že tu je už len jediné ""riešenie"".

Nech to označím akokoľvek "citlivo"- napr. "pichnúť uspávaciu injekciu" - NEDOKÁŽEM TO VYSLOVIŤ NAHLAS, PRI POHĽADE DO TÝCH OČI!!!

**********************************************

Na mojom blogu - kde som po veľmi dlhom čase zverejnil nejaký ten postreh zo života to od včera parádne vrie.Takú ostrú výmenu názorov som tam ešte nezažil.Je mi trochu divné ako dokážu ľudia ďaleko odbehnúť od témy.Konečne tam dnes ktosi - bližšie neurčený Peter - napísal niečo normálne, k veci, s nadhľadom a vtipne: "A pritom buď je niekto zbojník a nemôže byť hrdina alebo je hrdina a nemôže byť zbojník..."

ak máte chuť pozrite na to more komentárov, čo sa od včera rozbúrilo :-) KLIK SEM

**********************************************

 

Pred dvomi-tromi rokmi, keď som tvoril sériu dokumentov o živote v Čičmanoch som jednu časť nazval: "Skončí život v Čičmanoch?".Táto otázka vlastne aj bola nosnou témou celej série.Dnes musím smutne konštatovať, že jeden ľudský život v Čičmanoch pred pár dňami vyhasol...

Bola to práve pani Uríčová, ktorá svojim rozprávaním o živote v Čičmanoch kedysi a dnes dokument veľmi obohatila.Tu sú dve ukážky.Prvá-kratšia obrazovo menej kvalitná,kde pani Uríčová len rozpráva.V druhom 14-nasť minútovom filme uvidíme túto výnimočnú osôbku aj v obraze...

****************************************************************************************************

V týchto dňoch ma pracovne povinnosti zaviali na chvíľu mimo domova. Nebolo to ako posledne, na miesta kde líšky dávajú dobrú noc a kde sa človek cíti veľmi príjemne. Skôr naopak.Moja pracovná cesta tentoraz viedla priamo do nášho hlavného mesta - krásavice na Dunaji - do Bratislavy.

Ako na potvoru - tak ako aj viac krát predtým pri cestách do Blavy - som doma na stole zabudol knižnú príručku Sedliak v meste.Poznáte to...-?Človek z vidieka je bez nej vo veľkomeste takého razenia - ako je Bratislava - úplne stratený.A zvlášť teraz, keď vyšlo nové- aktualizované vydanie publikácie Sedliak v meste po zavedení eura.

viac v rubrike BLOGOVINY- príspevku SEDLIAK V MESTE, ALEBO TO JE DOBRE...

**********************************************

Uplynulý víkend- v dňoch 3 a 4.júla 2009 sa v Morovne- neďaleko Handlovej uskutočnil COUNTRY TRH.V úvode piatkového programu vystúpili BELASÍ, na ktorých sa môžme tešiť už aj v Tužine, kde vystúpia večer 1.8.2009 na COUNTRY FESTE.

Tu je ich pieseň z COUNTRY TRHU - KEĎ IDEM ULICOU.

ďalšie videá v rubrike O TOM POTOM - príspevku COUNTRY TRH

Už zakrátko - na 13 ročníku COUNTRY FESTU TUŽINA - 1.8.2009 na Hatalisku v Tužine - vystúpi okrem iných žilinčanka RENÁTA Čonkova - speváčka s úžasným- jedinečným  hlasom....Bodovala pred časom v estevečkarskej súťaži Môj najmilší hit.

Tu je nová podoba jej hudobného klipu PADÁ DÁŽĎ

*******************************************************************************************************

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.