Choď na obsah Choď na menu
 


17-ty týždeň 2009

 A tohto gtarového borca ste už videli?

PARÁDA!Nie darmo sa na západe hovorí:"Kdo umí- umí a kdo neumí ten...."

************************************

Prajem pekný víkend a veľa šťastia na cestách! :-)

Obrázok

Pre všetkých potencionálnych návštevníkov COUNTRY FESTU TUŽINA 2009 - predovšetkým však pre tých čo majú radi pestrosť žánrov je tu dobrá správa. Na CFT 2009 vystúpi okrem už avízovaných interpretov aj speváčka s jedinečným nezameniteľným hlasom - známa z televíznej zábavnej show STV- Môj najmilší hit. Tí čo súťaž sledovali, iste už vedia, že sa jedná o žilinčanku s naozaj výnimočnou farbou hlasu - Renátu Čonkovú. Tu jedna z jej vlastných piesní - ďalšie prevzaté v jej podaní si môžte pozrieť v rubrike DOBRÉ SPRÁVY- Renáta Čonková na CFT 2009

 

*******************************************

22.APRÍL - DEŇ ZEME -

 

Práve dnes je ten deň a paradoxne v žiadnom médiu som takú informáciu nezachytil...

Je to zrejme znak doby, ktorú žijeme.

Obrázok Asi má ľudstvo iné- životne dôležitejšie problémy, ako starať sa o kvalitu toho čo jeme,pijeme, vdychujeme...

Možno si poviete - "Čo už len ja môžem zmeniť na stave ovzdušia? Ako zabránim ničeniu dažďových pralesov, či zväčšovaniu ozónovej diery?..."

Obrázok zachytáva jedného z najnebezpečnejších tvorov tejto planéty - HOMO SAPIENS,  ktorého pár exemplárov bolo možno vzhliadnúť presne pred 19-timi rokmi v bojnickej ZOO - v pavilóne opíc....Viac v rubrike O TOM POTOM - DEŇ ZEME

****************************************

DESAŤ KORÚN...

videospomienka na tie československé korunky, čo sú už dávno minulosťou.Zaujímavé čo všetko sa dalo za ne nakúpiť :-)(potrebné pustiť aj zvuk:-))

**************************************************

Futbalové stretnutia patria u nás na dedine od nepamäti k istému koloritu.Tradícii - "folklóru" - v tom najlepšom slova zmysle.Akosi si neviem predstaviť nedeľné popoludnie bez futbalu.A to hovorím ja - najznámejší športový antitalent v širokom okolí! :-).

 

Nechcem maľovať veci príliš na čierno - ale budúcnosť futbalu na takýchto dedinách - ako je tá naša - sa mi s ohľadom na celospoločenský vývoj javí veru nie príliš ružovo.Kiež by som sa mýlil!Mladí ľudia akosi stratili záujem o niečo také-venovať sa nejakým zmysluplným aktivitám.A nemám ny mysli len spomínaný futbal a šport.

Viac o znovučinnom družstve žiakov našej TJ v rubrike ZAMYSLENIE K VECI - OD VECI - príspevku NIE JE TRÁVA AKO TRÁVA

Pozrite na tých našich chlapcov (a dievčatá! :-) Nie sú akoby ich jedna mater mala???
******************************************************************************************************

Nesmierne ma v týchto dňoch prekvapila a potešila správaObrázok o tom, že niekdajší správca našej farnosti - Mons. Róbert Bezák sa stal novým Trnavským arcibiskupom.

Myslím že je to správny človek na správnom mieste! :-)

Viac info v rubrike DOBRÉ SPRÁVY

 

*****

Po uplynulom víkende sme zas o čosi bohatší.Na Slovensku máme ďalšiu kráľovnú.Krásy.Už ani neviem koľkú v poradí a v záplave všelijakých MISS aj strácam prehľad, že ktorá je vlastne ktorá. A ktorá je tá jediná a "pravá" MISS SLOVENSKA.Mám v tom skrátka poriadny chaos.

Vážne.Nerobím si srandu, ani legráciu....

Ozaj sledoval niekto z vás piatkový program voľby MISS 2009?Zaujímalo by ma, že či bola aj tá sľubovaná legrácia ...

****************************************************************************************************

Obrázok Občas sa mi stáva, že po rokoch - alebo veľmi dlhom čase otvorím nejaký ten "spodný šuflík" - spisovne sa tuším volá zásuvka a "objavím" tam na niečo také...príjemne- či aj nepríjemne zimomriavkové.

Iste to poznáte keď natrafíte na nejakú takú drobnosť, Obrázok vďaka  ktorej sa vám veľmi jasne vybavia isté veci z dávnej- či nedávnej minulosti.

Zopár takýchto zabudnutých- nezabudnuteľných vecičiek nájdete v rubrike O TOM POTOM

- ZABUDNUTÉ-NEZABUDNUTEĽNÉ

**************************************************

Jedna informácia je tu zrejme iba pre Janku, ktorú zaujímalo pokračovanie  trochu drsne začínajúceho príbehu - fiktívneho samozrejme- spred cca 20 rokoov.Celkovo 6 krátkych častí príbehu Petra a Lucie si môžte pozrieť KLIKNUTÍM SEM.

Citlivejšie povahy a ľudí, ktorí hľadajú aspoň kúsok umenia a nejakú tú pointu musím upozorniť, že v tejto "skoronovele" ani jedno - ani druhé nenájdu ...

*************************************************

Súťaž NAJ VIDEO CFT pokračuje štvrtým aprílovým kolom.Zdá sa, že zaradené videá- či piesne neoslovili až tak ako videá v predošlých mesiacoch. Možno je to aj tým, že všetci menej času trávime pred monitormi počítačov....Z aprílovej štvorky videí dávam do pozornosti živý záznam folkových SPICE GIRLS - VENUSTA z Liptova - vystúpenie na CFT 1997

**************************************************

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.