Choď na obsah Choď na menu
 


5. týždeň 2010

BIG STAR OF MOON - nádherná pomalá vecička z prvého albumu Allana Mikušeka.V mojom obrazovom spracovaní, chce byť spomienkou na moju nebožku PAJDY, ktorá by sa bola v nedeľu dožila svojich desiatych narodenín...

 

Naša ževrajverejnoprávna sa zase raz parádne vyznamenala.Včera- v deň okruhlín pána Lasicu nepovažovala za potrebné zaradiť do programu čokoľvek, čím by si pripomenula tohto velikána slovenskej zábavy a umenia.

Nič nové na svete...

Naša STV- STUPÍDNA TV dala prednosť ""skvostu"" s Arnoldom Švarcenegrom...

Kde to žijeme a čo sme to vlastne, za ľudia a národ, čo si TAKTO vážia svoje legendy???

Týmto mňa osobne ozaj veľmi napálili a vážne premýšľam o krokoch vedúcich k tomu, že im tie smiešne tri-štyri eurá mesačne platiť nebudem!!!

Ak zdieľate podobný názor- kliknite SEM

Mám rád humor pri ktorom mi nikto nemusí dávať znamenia nahratým potleskom a smiechom, že kedy sa mám smiať.

Milujem humor & humoristov, ktorí nerobia zo mňa primitíva, blázna, či vola, ale zavŕtajú kdesi do hlbín môjho svedomia s otázkou, že či náhodou neskĺzavam ku podobným manierom :-)

Mám rád humoristov, ktorí dokážu jedným slovom - vetou, gestom, či pohľadom vyjadriť ďaleko viac, ako mnohí iní za celé hodiny márneho snaženia.

Mám rád humor milý, láskavý, inteligentný, v ktorom nechýba irónia, či sebairónia.

Nemám rád humor čo má svojich 5 P- Podpriemerný, primitívny, podpásový, pivný a poldecový- humor IV cenovej skupiny...

A takéto "ťažké" kritéria u nás splňa len málo Človekov.

Jedným z nich je dnešný oslávenec - pán Milan Lasica.

Mali by sme byť šťastní a hrdí na to, že ho máme!

A nech nás svojim umením obohacujú ešte veľa rokov!

Obrázok Milan Lasica - skvelý herec, dramatik, prozaik, textár, režisér, humorista, moderátor sa 3.februára 2010 dožíva 70 rokov.

 

 

V predvečer majstrových narodenín, vošiel pán Lasica - aspoň tu u nás do Siene slávy.

Nájdete v nej výber jeho vtipných príhod, scénok a piesní z jeho textami

 

 

V zimnom období sa ľudí často zmocňuje depresia. Vidia všetko v čiernych farbách. Nečudo. Je stále pod mrakom, teplota okolo nuly, chystá sa pršať alebo snežiť, neviete presne, ako to dopadne, práve preto, že je okolo nuly, takže sa ani nemáte na čo tešiť, lebo sneženie by vás iste potešilo,ale dážď určite nie, nie je nič horšie, ako keď v zime začne pršať, to je priam odporné, hoci, medzi nami, ani sneženie nie je ktovieaká výhra, priznajme si to, zasneží, spočiatku to vyzerá dosť efektne, romantika, zima, spomienky na detstvo, Vianoce, sneh vŕzga pod nohami, ale v skutočnosti prd makový, o chvíľu je na uliciach čľapkanica, zničíte si topánky, hoci ste si kúpili zimné, drahé, odolné, ale hovno sú odolné, premočia sa za štvrť hodiny, a potom aby ste chodili v mokrých topánkach, nič horšie vás nemôže stretnúť, pretože najdôležitejšie v zime je mať ... viac v Sieni slávy - Milan lasica a jeho Bodka (na podstránke celkom dole pod videami)

***************************************************************************************************

Som už vo veku, kedy sú prípustné, resp. okolím sú tolerované drobné výpadky pamäti.Niektoré fakty sa už trochu ťažšie prehľadávajú v mozgových závitoch, ale na niektoré si spomínam celkom jasne.

Napríklad na to, ako nám súdružky učiteľky v základnej deväťročnej škole prízvukovali, že zvieratá nemajú žiadny rozum.A v tom, že je zásadný rozdiel medzi nami ľuďmi a nimi.Zvieratá vraj robia všetko výlučne pudovo a inštinktívne.Už vtedy mi to akosi nešlo do palice, ale nakoľko tá téma z času na čas opakovane prišla na pretras, podľahol som tlaku okolia.Jasne si pamätám aj na moment, kedy sa to vo mne zlomilo.Bol som pred kolektívom spolužiakov parádne zosmiešnený istou pani, či vlastne v tej dobe súdružkou učiteľkou.A to len preto, že som si dovolil vysloviť niečo v tom zmysle, že môj vtedajší pes ...

viac sa dočítate v rubrike Zamyslenie k veci a od veci- príspevku Zvieratá s rozumom a citom

nájdete tam aj krátke video - záver jednej z častí pútavého prírodopisného seriálu, kde sa riešia témy podobné môjmu zamysleniu :-)

*********************************************

JE DOBOJOVANÉ...

- 4 nové štúdiové nahrávky Zabudnutých sú na svete!

Tým je moja misia ukončená.Nedá sa síce povedať, že celkom úspešne, ale...

Niečo sa predsa len podarilo.

Podarilo sa dať dokopy zostavu skupiny v pôvodnom-kompletnom obsadení.Problematiku znalí iste chápu, že to nebola ľahká a jednoduchá záležitosť.Trvalo to takmer 15 rokov- ale napokon to predsa  vyšlo.

Podarilo sa nám... viac z mojej minispovede nájdete v rubrike DOBRÉ SPRÁVY príspevku ZABUDNUTÍ 2010 - DOBOJOVANÉ


04 SPOVEĎ by jogo64