Choď na obsah Choď na menu
 


45.týždeň 2010

 

VODA niektorých ozaj drží nad vodou, no niektorých pomaly a isto posúva stále viac ku dnu...
Priamoúmerne s jej cenou

Ahoj!- musím končiť- mám tu stránku...

Hlas za prepážkou bližšie neurčeného úradu patril jednej mojej známej. Slová boli adresované niekomu na druhej strane telefónnej linky.

Poobzeral som sa okolo seba, no nikoho som nevidel. A tak som podišiel ku okienku.

Ahoj! To som teda netušil, že ja som stránkou...

*************************************************************************************************

Neviem či ste už videli filmový kúsok HACHIKO - PRÍBEH PSA - ?Ja som o existencii tohto filmu nevedel a dozvedel som sa o ňom len vďaka jednému blogu.Dnes som si film už aj pozrel a musím povedať že je to naozaj výnimočný príbeh.Príbeh nielen - ako názov hovorí - príbeh psa, ale predovšetkým príbeh o vernosti.Tu je najskôr malá ukážka blogu, ktorý upriamil moju pozornosť na ten film...:

"...Slečna v požičovni ma však presvedčila, že film HACHIKO je iný. Dal som sa  nahovoriť. Na obale bol dokonca sympatický Richard Gere. V duchu som sám seba presviedčal, že prečo nie. Gere bol na obale usmiaty a hral sa so psom. Na internete som sa dočítal obligátnu reklamu, že je to film pre dospelých.

 A poviem vám, film je úžasný. Vrelé ho odporúčam každému, kto chce uvoľniť svoje emócie, kto chce v sebe stretnúť človeka. My sme plakali všetci. Ešte aj náš pes kňučal a kocúr nemohol zaspať. Dodnes mu šklbe v spánku papuľkou. Je to film o tom, aká obrovská dokáže byť vernosť. Cez zvieracieho hrdinu si uvedomíme, čo to znamená byť oddaný, vytrvalý. Bez ohľadu na útoky počasia, nebezpečenstvá. Vzdať sa pohodlia a čakať na niekoho, koho máme radi. Ten film treba vidieť. Vernosť je úžasná vlastnosť, ktorá nám v ľudskom svete tak často chýba."Celý príspevok nájdete na blogu pravdy pod názvom HACHIKO.PLAKALI SME VŚETCI

 

 

V krajine, kde len málokto vie, že nejaké Slovensko vôbec existuje ( a tí čo to náhodou vedia, majú veľké problémy určiť bližšie miesta výskytu Slovenska na mape sveta ) – tak v tejto krajine sa rozhodli udeliť titul ŽENA ROKA – čuduj sa svete – jednej slovenke!!!

“Slovenská premiérka Iveta Radičová sa stala jednou z 18 politických líderiek sveta, ktorým americký časopis Glamour udelil titul Žena roka 2010.”

Toľko hovorí stručná správa z tlače týchto dní.Trochu zvláštne a nepochopiteľné mi to pripadá…

Vo svojom okolí totiž poznám TOĽKO žien čo ... viac v rubrike BLOGOVINY - príspevku Žena roka