Choď na obsah Choď na menu
 


34.týždeň 2010

Dnes je to už dva roky čo nás opustil Michal Dočolomanský.

Spomienkove video je aj v spodnej časti tejto titulky - pieseň Námorník, ktorú Miško s našou kapelou zahral v roku 2004 v relácii Ranč STV.

Teraz pridávam ešte báseň R.Kiplinga - AK v jeho jedinečnom podaní

 

Daniela Landu som nikdy nejak extra nepočúval.

Už dávnejšie viem o tom, že naspieval nejaké krylovky - ale nevenoval som tomu žiadnu pozornosť.Dnes som si na youtube vypočul zopár kúskov a musím povedať, že je to paráda!Veľmi pekne porobené aranže niektorých notoricky známych piesní Karla Kryla.Jeho ortodoxným priaznivcom tento počin D.Landu nie je zrovna po chuti, ale mne sa to ozaj veľmi páči.

A mám pocit, že ani Karel by nebol proti ...

 

Hmmm som si vždy myslel, že Púchov je na Slovensku. Veď je to len "toť"- kúsok za našimi humnami.Ale zrejme som sa mýlil.Púchov - či lepšie povedané Dolné Kočkovce pri Púchove už asi budú Česko.

Dnes pred futbalovým zápasom Žiliny so Spartou som zachytil správu, že pražákov trénuje rodák so spomínanej dediny.No ten, len čo začal rozprávať, som zostal na pochybách, že či tá informácia o jeho pôvode nebola mylná.

Jozef Chovanec - ako sa údajný rodák zo Slovenska volá, len čo otvoril ústa - otvoril som ich v nemom úžase aj ja.Ten človek totiž hovorí úplne prirodzene a plynulo"hezky-česky".

Akosi tomu nerozumiem.

Pôvodom českí tréneri pôsobiaci u nás ( ale aj ľudia na iných pozíciách a postoch) nemajú žiadne obavy, že by sme ...viac v rubrike Zamyslenie k veci - od veci, príspevku Je Púchov ešte na Slovensku, alebo už jeme len ten český chlebík

 
Slovenská pošta chystá veľké zmeny a inovácie v službách a v systéme doručovania zásielok.Okrem plánovaných holubov s dlhou dráhou doletu chce v ťažšie prístupných horských oblastiach využiť aj tkzv. ťažkoodencov - vid foto nášho manekýna na obrázku

 

Obrázok

 

*********************************************

Dnes som sa dostal na youtube k výpovedi ďalšieho z amerických vojakov účastných masakier v záujme boja proti terorizmu.To jeho rozprávanie je skutočne pre silné žalúdky a tak video už sem radšej ani neposúvam, lebo mne samotnému je z toho rozprávania zle.

Mám pocit, že my ani nie sme ľudia s citom, ale obyčajné krvilačné beštie...

Asi aj tieto jogoviny premenujem na pátosoviny

 

Denno-denne za hrsť strieborných zrádzame človečinu v nás. Ako roboti bez kúska citu pribíjame na kríž priateľstvo a lásku.

Premárňujeme jedinečnú šancu .

Život. Život, ktorý bol veľkou šancou mať rád.

 

 

Internetovej komunikácii nepodliehame len my ľudia,ale ako je zrejmé z obrázka už aj naši štvornohí miláčikovia.

Takto chatuje moja známa - Majka a jej Keluška :-)

Tej mojej chlpatej spolubývajúcej toto foto radšej ani neukážem ....

aby sa z tejto stránky nestali HARDYOVINY

 

 

Obrázok

 

Pred pár dňami sme si pripomenuli smutné-neslávne výročie vpádu sovietskych na naše územie.Je zaujímavé že v časoch pred novembrom 1989 bolo veľmi odvážne označiť tú udalosť okupáciou.A reálne niečo také vysloviť ani nebolo možné.

Doba sa zmenila, ale čierno-biele videnie sveta ani moc nie.Takmer neustále sú na zemi miesta, kde sa zasahuje hrubou silou zbraní, skrytou tentoraz pod inými pláštikmi.

Už sa nikde nespomína bratská a internacionálna pomoc, či podobné nezmysly.Dnes je v kurze hlavne sloboda a demokracia.

Prípadne ešte boj proti terorizmu, či svetový mier.

Ale z času na čas sa kdesi ozve odhodlaný a smelý hlas, ktorý nazve veci pravými menami.Takým bol napríklad  Rasťo Havalda - autor textu piesne VOJNOVÝ HRDINA, ale aj bývalý americký vojak, ktorý to rozbalil bez okolkov.

Jeho reč naozaj stojí za vypočutie...

 

 

Dnes som vo svojom videoarchíve našiel príjemnú spomienku z roku 2004.Boli sme s kapelou Čochciari účastní v jednej zo série zábavnych TV relácii Ranč, kde bol hostiteľom Michal Dočolomanský.Spoznali sme tam v ňom príjemného a zábavneho človeka- veľkého profíka.Na nič veľké sa nehral- bol rovnaký pred aj za kamerou.Zábavne bolo pre nás keď sa úplne spontanne posadil za bicie a zahral si s nami :-)

Pestrá mozaika sólistov-inštrumentalistov- píšťalkarov, gajdošov, fujaristov a folklórnych súborov a skupín z Detvy, Heľpy, Priechodu, Čičman...v zostrihu z druhého ročníka stretnutia v Čičmanoch

 

Na svete je prvý zo série zostrihov čičmanských stretnutí fujaristov.Tu je.Parádna mozaika tradičných slovenských ľudových piesní a tancov.Stretnutie prvé - z roku 2006

 

Pomaly sa schyľuje k jubilejnému 5.ročníku stretnutia fujaristov v Čičmanoch.Už teraz sa na to veľmi teším, lebo ako avizovali organizátori program by mal byť zostavený z toho najlepšieho, čo sme za uplynulé 4 roky v Čičmanoch videli.

Nie je to paráda- počuť takého hlasy ako zvony?

 

Dnes máme doma malé jubileum.Moja spolubývajúca má jeden psí rok - čo údajne v prepočte na tie naše ľudské je vraj až sedem...

 

Obrázok

 

 a tu je táto moja bosorka vo fotoklipe piesne Spoveď skupiny Zabudnutí

 

 

S tými záplavami a inými katastrofami akoby sa roztrhlo vrece a čo je najhoršie vyzerá, že to nemá konca.

Prognózy meteorólogov a ľudí, ktorí sa zaoberajú klímou Zeme varujú, že v najbližších rokoch si budeme "zvykať" aj na horšie veci.No nie sú to veru pekné vyhliadky do budúcna...

Ale ľudstva zdá sa bude žať len to čo zasialo....