Choď na obsah Choď na menu
 


32.-34. týždeň 2011

V tomto týždni - od 22. do 26.augusta si môžte v Príbehu na týždeň Slovenského rozhlasu vypočuť rozprávanie o živote a jeho nelichotivých perspektívach v dedinke Čičmany. Okrem starostky obce bude v príbehu rozprávať aj môj kamarát Juraj Kudjak a jeho manželka Marietka - skvelí ľudia, ktorí chcú čosi pre udržanie života v tejto rozprávkovej dedinke urobiť.

Čičmany v príbehu na týždeň SRo by gocko

Pred pár rokmi som na tému vytrácania sa života z Čičmian urobil toto videjko

 

V Čechách keď kapela takého rangu ako je HOP TROP slávi svoje tridsiatiny vyzera to asi tak ako zachytáva toto video. A príde aj verejnoprávna TV, aby natočila a odvysielala záznam koncertu skupiny. Na Slovensku je to o niečom úplne inom. A keby náhodou kamery STV aj boli "pri tom"- tak celkom isto budú vypnuté!!!- To nevymýšľam - lebo bol som jednej takej akcie svedkom... Nechápem čo sme to za národ tupcov!!!-To čo spomínam sa týka skupiny Belasí, ktorá budúci rok oslávi tiež svoju tridsiatu sezónu činnosti...

 

Euro má vraj na mále... Sudičky predpovedajú, že prežije, ALE...

Bude nás to stáť veľa peňazí

 

Uplynulý víkend 5. - 7.augusta sa uskutočnil u nás v Tužine ďalší ročník hudobného festivalu na ktorom dominuje country, folková a trampská hudba. Mňa ako otca celej tejto myšlienky veľmi teší, že  festival sa po miernom zakopnutí v minulom roku dostal znovu späť...trochu do pôvodných koľají.

Teda presnejšie povedané CFT sa vrátil ku svojej pôvodnej myšlienke - čisto slovenského festivalu. Tak isto ma potešilo, že akcia oproti minulému roku zase viac voňala festivalovou pohodou a menej jarmokom...:-)

Tu je krátky cca 12-minútový zostrih toho, čo sa mi v sobotu na CFT podarilo zachytiť mojou kamerkou

 

Pred pár dňami tiež vznikla nová webstránka, ktorá mapuje vznik a vývoj CFT. Nájdete tam fotografie, videá, citáty a rôzne spomienky na časy festivalu v Čičmanoch aj v Tužine

www.cft.estranky.sk