Choď na obsah Choď na menu
 


TUŽINSKÉ HODOVÉ SLÁVNOSTI 2009

Len v minulom roku sme sa v našej obci rozhodli obnoviť tradíciu hodových slávností. Pravdupovediac ten "prvý"- minuloročný pokus nevyšiel podľa očakávaní organizátorov.Asi aj vďaka chladnému počasiu sa nestretol so záujmom občanov.

Ten druhý - tohtoročný už bol o niečom inom.Slávnosť toho dňa - soboty 12.9.2009 - bola ešte dvojnásobne navýšená.Dopoludnia - v rámci hodových slávnosti bol totiž v miestnom kostole sv. Jakuba vysvätený zrekonštruovaný organ.

Popoludní sa uskutočnil Organový koncert a počas ďalšieho  programu v kultúrnom dome, kde vystúpila dychová hudba Maguranka a domáca spevácka skupina pri Karpatsko-nemeckom spolku,prišiel hodujúcich tužinčanov a rodákov z Tužiny žijúcich v SRN, pozdraviť predseda vlády - pán Robert Fico.Ten potom podvečer slávnostne otvoril v našej obci nové multifunkčné ihrisko.So svojim tímom, medzi ktorými nechýbal aj minister vnútra - pán Robert Kaliňák, poslanec NR SR - pán Galis a tiež pár známych futbalových osobností rokov minulých, odohral na novom ihrisku, proti zostave tužinských starších pánov miestnej TJ, futbalový zápas.

Záver hodových slávností patril TANEČNEJ ZÁBAVE.V KD hrala až do skorých ranných hodín malinovská kapela.

A tu je pár najzaujímavejších videomomentov z toho dňa

MAGURANKA Z KANIANKY

privítanie premiera na nádvorí KD

Spevácka skupina pri KNS v Tužina

príhovor predsedu vlády

Otvorenie ihriska

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.