Choď na obsah Choď na menu
 


SLÁVIK 2008

môj pohľad a dojmy zo Slávika 2008 + foto & video

Uplynulú sobotu v NTC Bratislava dav rozjasaných tínedžerov výskal a kričal.

a medzi nimi i ja ...

Obrázok Presnejšie moja plešatošedivá hlava kričala v tom dave mladých nadšencov a priaznivcov slovenskej popmjúsik.

Aj som sa trochu obával, že či ma produkcia TV Markíza nepožiada, aby som sa z tohto dôvodu presunul na miesto mimo dosahu kamier ... :-)

Chvalabohu nestalo sa. Bavil som sa  a som nesmierne rád, že som mohol byť pri tom.Je to úplne niečo iné - sledovať takú akciu v TV a zažiť to na vlastnej koži.

LAJF IST LAJF!

Obrázok V programe ma zaujalo viacero zaujímavých vecí. Od  úvodného strhujúceho tanca - za doprovodu možných i nemožných rytmických nástrojov.Cez skvelé vystúpenia P. Cmoríka, Desmodu, No name s E. Farnou - klobúk dole pred jej čistou slovenčinou! Až po záverečnú poctu P. Hammelovi k jeho šesťdesiatke - v podobe mixu 3 piesní v podaní Mika Hladkého, Zuzany Smatanovej a Petra Cmoríka.Nesmiem zabudnúť na premiéru piesne z nového slovenského filmu Pokoj v duši, ktorú skvele interpretuje Jana Kirschner - nádherná žena a speváčka.Môj osobný názor - neviem kde majú uši všetci tí čo posielajú hlasy do Slávika...Nemyslíte si že by si ho Janka právom zaslúžila? Ja hej!

Vychutnajte si ju v svetovej premiére - POKOJ V DUŠI


Pokoj v duši from Jojo Gocman on Vimeo.


a tu je pieseň skupiny DESMOD- Vyrobená pre mňa


Desmod- Vyrobená pre mňa from Jozef Gocman on Vimeo.

 

 a pozrite ako si to vychutnávali I. Timko s Ewou Farnou vo vynimočnom duete


Duet No name + E. Farná from Jozef Gocman on Vimeo.

Je to zvláštny pocit byť na mieste kde je maximálne koncentrovaná hustota hviezd, hviezdičiek, známych tvárí showbiznisu, celebrít, (ale aj pseudocelebrít :-)), prominentov a smotánky.

Obrázok Mal som tú česť - vďaka pani Marcele Laiferovej - dostať sa spolu s Peťom Kršiakom z rádia Lumen na slávičiu párty - po skončení TV prenosu.Priestory Hotela City Bratislava boli našpikované známymi tvárami a ľuďmi z médií, hladnými na aktuálne informácie o Slávikovi - po Slávikovi. Chcel by som len vedieť v akom pomere sú medzi novinármi asi tí,čo majú o našich interpretoch populárnej hudby isté vedomosti a chcú svojim čitateľom, poslucháčom a divákom podať normálne- Obrázok seriózne informácie . A na druhej strane koľko je asi tých novinárov, čo nás denne kŕmia kadejakým balastom, výmyslami, polovičnou pravdou a drístami... To sa žiaľ nedozviem. Ale čo tam po tom. Som potešený, že môj dlhoročný skupinový súputnik - Peťo Kršiak patrí do tej prvej partie!

**************************

Taký bol teda SLÁVIK 2008 a moje dojmy z neho a okolo neho :-)

**********************************************

a tu je záverečný HAMMELMIX - spojenie 3 piesní v podaní trojice interpretov

 


HAMMELMIX from Jozef Gocman on Vimeo.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Mima - Uplne som v ruchu tychto dni

zabudla na Slavika, hoci som chcela(ja len prostrednictvom TV )pozerat tento iste skvely program.
Tesim sa, ze ste s Petom boli ucastni priamo nazivo v akcii, myslim, ze ako (podla mojej skromnej mienky)
skutocne kvalitni umelci si zasluzite byt aj na takejto hviezdickovej slavnosti.
Dufam, ze na Lumene(moja oblubena radiostanica) zachytim nieco z Petovych dojmov.
A urcite sa toho popise v novinach o spominanej akcii az az...
Takze rano nesmiem zabudnut pri pondelkovom pracovnom starte na nakup dennej tlace.
Tebe,Jojo,dakujem za to, ze si sa podelil o svoje dojmy.

jogo - tie rozhovory

točil peťo kršiak do LUmenu - takže tam- v niektorej z jeho relácii sa to objaví

Peťo zo sLOVEnska - slávik (prepis komentára)

Tak viem si to predstaviť tu atmošku tam,bol som veľakrát na benefičáku Úsmev ako dar či Vianočná kvapaka krvi alebo Od srdca k srdcu.Tiež som sa motal v prostredí hviezd(nie celebrit)kde sa obyč ČLOVEK len tak ľahko nedostal.Bol to zvláštny pocit stať vedľa takých hviezd akou je Hammel,Žbirka a Lehotský,ale aj Marika či Laco Lučenič,Peter Nagy alebo Marián Kochanovský,Vašo je super človek a kopec iných hviezd aj konferencierov akým bol aj Miško Dočolomanský.A aj Darina sa tam objavila v jeden večer a ako mi vynadala,že som si dovolil ju vyfotiť,to no to s tou Darinou bolo ešte za totáčov.Takže sledoval som včerajšie vyhodnotenie a potešili ma fotky čo som tu teraz videl a aj ten príspevok k tomu.Peťo robil rozhovor pre koho?To som nejak nepostrehol v príspevku čom si mal možnosť ptrečítať.....

Mal som možnosť tiež byť na takej pokoncertej recepcii kde boli plné stoly jedla a pitia a štrngal som si s Jakubiskom či Žbirkom a pritom neviem ako ma vnímali,lebo to bolo len na pozvánky a dostal som sa tam bez nej.Radšej som ani nefotil.To bol ešte prezident pán Miško Kováč a sledoval som tych politikov a tie pophviezdy čo tam boli ako sa tam kŕmili a pili zadarmo - v tom momente ich určite nenapadlo,že tam niekde na ulici je veľa hladných ľudí a tu sa toho toľko zvyšilo,neviem prečo si ma niekto splietol s Weisom či ako sa to píše,ale prišiel jeden zamnou a oslovil ma pán Weis a niečo chcel...

Neviem čo je to dnes za svet.
Kamil Peteraj napísal : KEĎ MÁŠ TO,ČO POTREBUJEŠ PRE ŽIVOT a K TOMU NIEČO NAVYŠE,tak vtedy si bohatý a tiež NIEKTORÉ PENIAZE VOŇAJÚ,NIEKTORÉ VOŇAJÚ LEN TROCHA A NIEKTORÉ SMRDIA a práve dnes je tych smradlavých koruniek veľa v našich životoch.....