Choď na obsah Choď na menu
 


OLYMPIC - koncert v Novákoch

V sobotu 29.8.2009 sa v amfiteátri - v prievidzskom mestskom parku - známom skôr ako LESOPARK mal uskutočniť koncert rockovej legendy z ČR - skupiny OLYMPIC.

Už predpovede počasia počas celého týždňa avizovali daždivú sobotu. Parádna nočná hrmavica z piatka na sobotu dala predpovediam meteorológov za pravdu.A prvý ranný pohľad z okna to už celé iba zaklincoval. Vedel som, že v takom nečase sa asi plánovaný koncert pod holým nebom neuskutoční. Otázkou už bolo len to, že kde bude to náhradné - kryté miesto.V Prievidzi a blízkom okolí toho veru na výber moc nie je.Potvrdil mi to aj hlavný organizátor Janko Kulich z agentúry KL Production, ktorý stál pri vzniku festivalov FOLKOVÉ BOJNICE, handlovského NA BREHU,ale napr. aj nedávneho úspešného koncertu Karla Gotta v Prievidzi.Podľa jeho slov koncert OLYMPIC-u bude presunutý do KD v Novákoch.A tak sa aj stalo...

**************************************************

Obrázok Cestou na koncert ma zastavil jeden pán s otázkou, že či by sa nemohol so mnou odfotiť.

 

Mal som síce dosť naponáhlo - chcel som zaujať v sále KD v Novákoch čo najvýhodnejšie postavenie, ale nechcel som mu pokaziť radosť - tak sme sa teda spolu odfotili ...

 

Neviete náhodou o koho ide?

... a o čo mu ide?

**********************************************

Pódium neveľkého kulturáku patrilo najskôr predkapele, ktorou sa stala formácia KABÁT REVIVAL.I keď repertoár tejto kapely moc nepoznám ( na pár výnimiek - notoricky známych piesní z rádií) - hrali a spievali zodpovedne:-)!

Počas ich takmer hodinového vystúpenia sa to v sále dalo ešte ustáť.Horšie to začalo byť po príchode hviezdy prvej veľkosti - skupiny OLYMPIC.V sále začalo byť parádne husto a dusno....Miestami som stál len na jednej nohe - aj to nie na vlastnej! Keď som si uvedomil, že v takejto nepohode strávim ďalšiu zhruba hodinu - mal som sto chutí odtiaľ vypadnúť!

Možno si teraz pomyslíte že som nejaká fajnovka (... a možnože aj ozaj som :-))

Ešte ma asi nikdy "netrápila" tématika tkzv. osobnej zóny!

Ak ste o takom zatiaľ nechyrovali - ďakujte Bohu!Do uplynulej soboty ani ja nie, ale teraz už viem, čo je to za zač...

A nikomu to neprajem zažiť.
Osobná zóna je vzdialenosť okolo človeka, zásah do ktorej cudzou osobou (t.j. inou než rodinný príslušník, priateľ či partner/partnerka) je danému človeku nepríjemný .

Zóna osobného priestoru sa udáva od zhruba 50 cm do metra dvadsať, zóna intímneho priestoru 15 cm do tých cca 50 cm.Menej ako 15 cm je tkzv. uzavretá intímna zóna!

A myslíte si, že niekto nejaké tie zóny v Novákoch rešpektoval?!Že by bral na niečo také ohľad?!

-Ha!-Ani náhodou!

Všetko sa to mrvilo, skákalo, lepilo jedno na druhé zóna- nezóna!Chvíľami som mal pocit, že či som si ja..., alebo väčšina prítomných (???) nesplietla koncert s nejakou fetišistickou seansou, či nedajbože grupákom!

Naozaj som ten pocit mal!

Nikdy som netušil aké to je zlé pri narušení intímnej zóny.Človek uhýba pred jedným šúchajúcim - poskakujúcim, či trejúcim sa mužským údom - končatinou a vzápätí narazí na druhej strane na iný.V lepšom prípade na ženský - ale to tiež nemusí byť zrovna obojstranne príjemné...

No a keď si k tomuto všetkému ešte pridáte súčasné ziapanie - priamo do ucha:"Kdo tě líba, když né já?",či "Má drahá dej mi víc, má drahá dej mi víc...." - tak o zážitok na celý život máte postarané! :-)

Ale tuším som chcel o niečom úplne inom....

O koncerte skupiny OLYMPIC.

Ich vystúpenie v Novákoch nemalo chybu!Veď ktorý - s prepáčením dedko - dokáže to čo frontman Olympicu - Petr Janda?

Koncert zaraďujem k tým mimoriadne vysokoenergetickým!

Počas viac než hodinového vystúpenia odohrala skupina piesne zo všetkých období svojho vývoja.Nechýbalo pár najnovších vecí z albumu Sopka,ale šalejúce davy najviac potešili staré- dobré osvedčené hity ako napr.Okno mé lásky, Osmy den, Dej mi víc své lásky, Otázky a mnohé iné.Excelentná bola zmes skladieb z albumu Prázdniny na Zemi.Pražskí rockeri nováckemu publiku dokázali, že ešte nepatria do starého železa a že sa vedia riadne odviazať "Jako za mlada"!

Absolútne poslednou piesňou koncertu - v podobe prídavku - bola asi tá na ktorú všetci čakali - SLZY TVÝ MÁMY.

(záznam piesne si môžte vypočuť kliknutím na vyššie uvedený názov)

A tu je video jednej z prvých piesní koncertu.Pieseň možno trochu menej známa - ale s pekným textom a super ságom

JEDNOU

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

jogo - sú živou legendou

a dúfam, že im to ešte tak pár rokov vydrží!
:-)

elischka - Olympic

je tak trochu"náš"Beatles/počúva ho už niekoľká generácia/