Choď na obsah Choď na menu
 


CFT STRETNUTIE V ČIČMANOCH

 

Uplynulý víkend- presnejšie v sobotu 25.7.2009 popoludní sa v Čičmanoch -  na dvore Obrázokpri dome Ondreja Gregora uskutočnilo stretnutie pri príležitosti 15-teho výročia vzniku hudobného festivalu známeho pod skratkou CFT.Škoda, že počasie hralo proti nám -zúčastneným kapelám zase presilovku...

Našťastie to nebolo až tak zlé, že by sme tú presilovku hrali aj my voči prítomnym Obrázok divákom, prísediacim, či len náhodnym pocestným...

Najskôr prítomné diváctvo zabávala skupina MOZOLE zo Žiliny, ktorej koncert bol rozdelený jedným prudkým lejakom.Veď aj nečudo - sami si o to koledovali keď vyspevovali také piesne ako napr. Meteorologická, či Čakanie na dážď.V našom prípade to čakanie nebolo večné :-).Po nich pódium v Čičmanoch patrilo dnes už vlastne rokovej kapele z Tužiny- ČOCHCIARI, ktorá pobavila najskôr piesňami zo svojho repertoáru a potom aj nejakými prevzatými- zábavovými vecami.

Vďaka pohostinnosti manželov Kudjakových - majiteľov predajne suvenírov - sme sa v Čičmanoch cítili - i napriek nie moc vydarenému počasiu - vlastne tak ako vždy- veľmi príjemne.

A odchádzalo sa nám odtiaľ ťažko...

Človek by tam najradšej zostal ešte deň-dva...týždeň,dva...mesiac-dva...rok,dva...naveky :-)

(Toto sme vymysleli spontánne pri odchode spolu s Ľubom "Bobom" Lenkom).Ale žiaľ- nie je to možné a tak si môžme zas len zaspievať tú "našu" - pieseň skupiny MOZOLE: "Možno sa raz naše kroky stretnú a zo spomienok vystrihneme pás, čo nahradí nám dovolenku letnú a zahráme si ako vtedy zas, ako vtedy zas..."

Tu je video podoba piesne SPOMIENKY

JANA od Čochciarov pre všetky prítomné aj neprítomné Jany a Janky

A tu je zas čosi od skupiny MOZOLE - SNEH A DÁŽĎ

Čochciari a ich spomienka na tvorbu Rasťa Havaldu - ZASTAŇ A POČÚVAJ

************************

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

jogo - a ja sa teším už na nedeľu, pondelok...

a všetky tie dni potom - keď opadne stres a hektika a počas dlhých zimných večerov si pozriem záznam - a uvidím všetko čo sa tam vlastne dialo :-)

Jana - pre Jogo

Ano,ja som ta Palova neter :-) fajn sme sa zabavili neskor vecer pri gitarach...

ada - Cicmany

Jojo bolo to fakt super, nas Matus bol nadseny, uz sa veelmi tesime na sobotu

jogo - Takže ste tam

boli minimálne dve Jany...Pesnička pre vás pridaná dnes :-)

Jana - CFT stretnutie v Čičmanoch

Bolo to naozaj super stretnutie,Jogo :-) boli sme pri tom...