Choď na obsah Choď na menu
 


CFT , alebo keď dvaja robia to isté...

Uplynulý víkend sa u nás v Tužine uskutočnil v poradí už 14.ročník hudobného festivalu známeho pod skratkou CFT.

CFT to boli najskôr za kopcom COUNTRY FOLKOVO TRAMPSKÉ ČIČMANY - 8 ročníkov, potom tu u nás 4 roky COUNTRY FOLKOVÁ TUŽINA.Kvoli pretrvávajúcim problémom s finančným krytím festivalu sa jeho história na tri roky prerušila.Minulý rok- pod tlakom okolia som spolu s pár nadšencami dal dokopy festival s inovovaným názvom, ale stále s rovnakou nosnou myšlienkou.Volalo sa to jednoducho COUNTRY FEST TUŽINA a patrilo to stále výlučne domácim interpretom, ktorí majú  núdzu ukázať sa svetu aspoň na domácej pôde.Vďaka výraznej finančnej podpore obce a pár sponzorov, ale tiež vďaka skvelému počasiu - ten minulý ročník dopadol spomedzi všetkých dovtedajších najlepšie.

Napriek tomu sa veci vyvinuli tak, že som odmietol akúkoľvek ďalšiu spoluprácu na poriadaní ďalších ročníkov festivalu.Nebudem rozvádzať dôvody prečo som sa tak rozhodol...

Kormidlovania sa teda v tomto roku chytili iní a tak sa potvrdilo staré známe : Keď dvaja robia to isté nie je to to isté.

Ja v žiadnom prípade nechcem teraz kritizovať nikoho z organizátorov za to ako festival vyzeral.Každý robí tak ako vie - aké má schopnosti, danosti, cit a zmysel pre tú-ktorú činnosť.

Osobne ma mrzí snáď len jediná vec.

Keď už niekto len tak použil nejakú značku - názov a logo festivalu - mohol sa teda držať aj nosnej myšlienky.Teda faktu, že náš festival bol od svojho vzniku až do vlani výlučne festivalom domácich interpretov country, folku a im príbuzných žánrov hudby.

V opačnom prípade stačilo málo- trocha fantázie- vymyslieť si nový názov, nové logo - odrážajúce novú myšlienku festivalu.

 

a tu sú krátke videoukážky z atmosféry festivalu

ZBOR SV.JAKUBA

 

ZABUDNUTI

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

jogo - u nás to nebolo

až tak žánrovo vybočené
-to nie
ale bol tu ten Franta Nedvéd mladší a podľa môjho názoru to bola riadna hudobná katastrofa. nechápem ako mu otec a strejda dovolia takto dehonestovať ich piesne
Ale to je len môj pohľad na vec- ľudia sa v globále bavili dobre- aj akcia ako taká bola fajn

peťo tulák - Re: u nás to nebolo

Pozri si na youtube PŘÍBUZNYCH to je muzička.

peťo tulák - To samé sa stalo v Radzimove

Pokiľa to robil Country Karas Club,bol to fakt country & folk festival,ale posledné tri roky je to taký mix a to ma tam prestalo nejak baviť a je tam v poslednom čase aj veľa občerstvení a tak a ako píšeš,to logo a názov mohli ľudia čo robili tento rok u vás festival zmeniť,dať si svoje...