Choď na obsah Choď na menu
 


O čom sú to vlastne tie Vianoce???

Už nech tento humbuk skončí...

Dva-možnože aj tri mesiace sa zo všetkých strán valia na nás smiešní Santaklausovia, soby, vločky v nadživotnej veľkosti.A kopa podobných nezmyslov, vďaka ktorým synonymom Vianoc sa stáva kadečo, ale zďaleka už nie to, čo by naozaj malo.

Lietame, beháme s preplnenými vozíkmi po hyperkmarketoch, aby nám náhodou čosi neušlo. Predbiehame sa kto z nás bude mať viac,pestrejšie a blikotavejšie vysvietený svoj dvor a fasádu domu...

A v celom tom bláznení akosi zabúdame na podstatne veci.

A tiež aj na človeka.Možnože ani nezabúdame, len si jednoducho nevšímame...Cválame ustavične v zhone kdesi - za čímsi, ako splašené kone s klapkami na očiach.

Pred pár dňami, v predvianočnom čase - v mrazoch okolo 10-15 stupňov pod nulou, ležal v snehu vedľa chodníka človek.Ležal tam celé popoludnie a za ten čas prešlo okolo nemálo rôznych ľudí.

Veriacich aj neveriacich.

Kresťanov aj nekresťanov.

Nekresťansky a bezcitne sa však zachovali všetci, bez rozdielu.Nevšimli si , či skôr ignorovali človeka, ktorý potreboval pomoc.Bez ohľadu na to, či bol, alebo nebol pod vplyvom alkoholu.

Našťastie sa našli ešte ľudia, čo majú v sebe kúsok Boha, aj keď ruky k nemu zrovna nespínajú.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

peťo zo sLOVEnska - Ahoj Lilie

Tak som veľmi rád,že si sa pridala k nám ma trochu nám to tu okomentovala a plne súhlasím s tým,čo si tu pridala...

lilie1.maruska - o čem jsou Vánoce?

Tento článek je opravdu výstižný pro tuto dnešní dobu,a je to smutné.Většina lidí si neuvědomuje, že život je velmi krátký se srovnání z věčností.Místo aby si toho vážili, tak promrhají všechno úsilí jen na hmotné bohatství a zapomínají taky,že jednou jim dojdou síli, nemoci a taky stáří a co pak? Podle mě je důležitější se těšit z maličkostí,z každého nového rána, kterého jsme se mohli ve zdraví dožít.

jogo - Peťo si to presne vystihol

To je pravá podstata Vianoc.Poriadne sa napapať- aj keď viac mi ide na jazyk expresívne slovo "nažrať sa"...-jemnocitným sa ospravedlňujem za taký výraz- ale ja to inak nevidím- lebo tie kopcovité koše v hypermarketoch-to ani nie je možné že to taká priemerná domácnosť pokiaľ nechová aj nejaké tie svinky- asi normálne nemôže stroviť....No a + ten gaučing s ovládačom- to sú asi tak celé Vianoce v dnešnom ponímaní...A tie reči o nejakej láske, pokoji, pohode a narodení Spasiteľa...- to už sú len nejaké tie zaužívané kliše a drísty...
No a druhá fáza bláznenia príde o pár dní na toho Silvestra.Skutočne nechápem, že z čoho sa tak strašne ľudia vytešujú pri strieľaní tých rachetlí?Z toho že sme starší? či z čoho? :-)

peťo zo sLOVEnska - klipy

Jojo a dík za ponuku viačných videjok,potešili a vybral si súper,až na tie hnusné príšerky či čo to je...

peťo zo sLOVEnska - a JE TO...

...je po všetkom,skončil humbuk,skončili večere štedrovečerné,skončilo potešenie z rozbaľovania darčekov,je po všetkom - začne leňošenie čiže gaučing s diaľkovým v ruke a ixprogramov,ktoré stejne není kedy sledovať,vonka pred barakom hromady odpadu čo mesto nestíha odvážať,o pár dní sa objavia aj prvé už zbytočné stromčeky,možno a potulne domáce zvieratká...

...je po všetko,ale to není ešte všetko - ten pravý humbuk ešte len príde na Silvestra...a ja som to neviem prečo,stále nepochopil,že prečo sa oslavuje tak bujaro skončenie starého roka a príchod toho nového,je to len obyčajná sobota pre mňa a som rád,že je voľno a môžem vypadnuť do tej mojej Tramtárii....