Choď na obsah Choď na menu
 


Nie je tráva ako tráva ...

Kedysi sa tráva jednoznačne spájala len s prívlastkom zelená a s jedným najrozšírenejších športov- futbalom.Nespočetné skupiny nadšencov na dedinách, v mestách, amatérov aj profíkov dávalo do hry na zelených trávnikoch celé svoje srdce aj dušu.

Dnes pod pojmom tráva sa viac chápe čosi úplne iné.Ale tiež mnohí za ňu a pre ňu - v mestách i na dedinách, amatéri aj profíci- dokážu teda veru kadečo...

Futbalové stretnutia patria u nás na dedine od nepamäti k istému koloritu.Tradícii - "folklóru" - v tom najlepšom slova zmysle.Akosi si neviem predstaviť nedeľné popoludnie bez futbalu.A to hovorím ja - najznámejší športový antitalent v širokom okolí! :-).

Nechcem maľovať veci príliš na čierno - ale budúcnosť futbalu na takýchto dedinách - ako je tá naša - sa mi s ohľadom na celospoločenský vývoj javí veru nie príliš ružovo.Kiež by som sa mýlil!Mladí ľudia akosi stratili záujem o niečo také-venovať sa nejakým zmysluplným aktivitám.A nemám ny mysli len spomínaný futbal a šport.

Naša TJ  pár sezón postráda existenciu dorasteneckého mančaftu.Istý čas nebol aktívny ani ten najmladší - žiacky. Zdá sa však že predsa len svitlo na lepšie časy.V Tužine máme zas životaschopné futbalové družstvo starších žiakov a to dáva dobré šance do budúcnosti.

Stáva sa, že naši žiaci a žiačky (! :-)) inkasujú sedem, osem i deväť gólov.Niekedy je to číslo aj dvojciferné....

Ja osobne by som to ako prehru nevidel! Verím v silu mladého ducha, ktorá raz celkom isto začne aj vyhrávať!

A ak naši mladí prepadnú droge - tak to bude jedine tráva na ihrisku, lopta a futbal!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

peťo z Hoollíčwoodu - Tak fajn

No nebolo to až také OK,lebo ak som nemal úbor - červené trenky a tielko - tak som síce nehral basket,ale musel som robiť žabáky za trest občas...

jogo - :-)

Takže si si systematicky zabúdal úbor :-)
Hmmm...možno Slovensko kvoli tomu prišlo o druhého Kropiláka...:-)
inak ja som bol na tom podobne :-)))

peťo z Hoollíčwoodu - Je to tak

Droga - to je širopký pojem - nemusí to byť len "tráva" ale aj trávnik,takže nech sa im darí a vydrží im to ešte dlho,myslím futbalistom dorastencom v tužine.

peťo z Hoollíčwoodu - Futbal to je hra

Tak ja neviem,nikdy ma nebavil šport kde je lopta či puk.Asi preto,že v ZDŠ na telocviku sme nič iné nerobili,len hráli basketbal.Svit je basketbalová veľmoc a vyberali talenty asi a aj som veru medzi ne nepatril.Vždy som si zabudol úbor a za trest som nemohol hrať.Haha