Choď na obsah Choď na menu
 


Mysleli to vážne a úprimne???

Ktovie ako  to vlastne mysleli autori letačiku,ktorý ma včera zaujal v jednej z prievidzských lekární.

Zvyčajne mávame isté predsudky pri rôznych projektoch, ktoré získavajú zbierkami finančné prostriedky na záchranu ľudských životov, pomoc trpiacim a podobne.Myslím, že väčšina ľudí váhavých premýšľa o tom, či vyzbierané peniaze naozaj končia tam kde majú.Či autori projektu konajú ozaj nezištne, alebo im ide len o svoj vlastný prospech ...-?

Ktovie?

Nemám vo zvyku robiť si srandu v mimoriadne  vážnych veciach, lebo v takých prípadoch už aj označenie čierny humor je slabé.

Ale čo myslíte vy?Ako si vysvetlíte výzvu takéhoto znenia:

"PRISPEJ AJ TY NA ONKOLOGICKÉ OCHORENIA NA SLOVENSKU!"

Takýto nápis visí v spomínanej lekárni nad priesvitnou krabicou. Na jej dne sa smutno krčí pár tých našich eurogombíčkov...

Zrejme si väčšina okoloidúcich myslí niečo také ako ja...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

elischka - ked sa pýtam

ludí okolo seba či prispievajú do zbierok určených na akékolvek dobročinné účely,či vedia,kde tie peniaze končia-ešte nikdy som nedostala jednoznačnú odpoved.Vždy je to odpoved plná pochýb a váhania.Asi je to spojené aj s tým,že síce prispejeme,alebo by sme prispeli,ale nikdy sa nedozvieme,ako sme vlastne tým úbožiatkam pomohli./napadli ma teraz chore detičky/

peťo z Hoollíčwoodu - Haluz

nechajme to tak,už asi viem ako si to myslel,nesprávne som sa vyjadril v prvom príspevku....

jogo - neviem

čo si myslel tým že na nesprávnom mieste...-?

peťo z Hoollíčwoodu - ako si to myslel Jojo

...na nesprávnom mieste

v mojom okolí už rakovina skolila veľa ľudí a boli medzi nima aj ľudia,čo mali život ešte len pred sebou,nič si neužili,sú ľudia v mojom okolí čo sa liečia a tak tá pomoc by tu bola na spávnom mieste,tak ako aprílové narcisky,alebo ako ta pieseň čo sa teraz nahrávala "babi zničme rakovinu" s názvom VŠETKO MÁME PRED SEBOU a spieva ju : Zdenka Predná,Dara Rolins,Beatka Dubásová,Jana Kirschner,Mária Čírová,Zuzka Smatanová a svojou piesňou chcu prispieť za boj tej najväčšej pliagy ľudstva.

jogo - tí čo to štylizovali

sa asi príliš nezamýšľali nad tým čo píšu.To sa občas stáva. Nedávno sa mi dostal do rúk jeden úradny list.
Boli v ňom len dve vety, ale slovosled tak doprehadzovaný, že trvalo hodnú chvíľu, kým som pochopil "čo tým chcel ""básnik"" povedať" :-)))
Vďaka internetizácii, "mobilizácii" (- mám na mysli komunikáciu prostredníctvom týcho vymožeností doby )
stále v tomto smere "napredujeme" ...

sestricka z Kramarov - slovencina

Slovencina je pre nas slovakov materinsky jazyk,ale zial,nie kazdy ju vie aj pouzivat!Uz tolko ludi muselo ten letacik citat a kazdemu je jasny vyznam tej vety?Tak potom nas je asi malo-mizive percento-ktorym tato veta nedava zmysel,prave naopak!Je to zosmiesnovanie tak vazneho problemu!!!akym je RAKOVINA

jogo - správna haluz

(ako píše Peťo) ale na nesprávnom mieste.
V lekárni.Aj som chcel tým žienkam lekárnickym niečo k tomu povedať, ale radšej som bol ticho

jogo - som rád

že nie som sám čo vie aspoň trochu základy slovenčiny - aj ke´d nechcem zo seba robiť majstra sveta v tomto smere :-)Ale taká formulácia je fakt nešťastná!
Keby tam bolo "Prispej aj ty na LIEČBU onk.ochorení"- tak je to už iné kafe. Ale každopádne celá takáto výzva- nie je dobrá.Je to akoby rozkaz.Neznelo by lepšie a príjemnejšie :"Pomôžeš aj ty ľuďom trpiacim onk. ochorením?"
možností je viac, ja mám pocit, že tí ľudia čo to písali vôbec nad tým nerozmýšľali...

peťo z Hoollíčwoodu - nepochopil som

ako mám prispieť?
ak som nakazený touto chorobou,tak prispejem okoliu svoju nemoc?
proste je to správna haluz!