Choď na obsah Choď na menu
 


PEKNÝ DEŇ

Priať niekomu niečo dobré, pekné a príjemné je pre niektorých hotová záhuba! Veď čo keby náhodou to ich prianie vyšlo?! Ale na druhej strane je to tak asi lepšie – svojim spôsobom aj v takomto prístupe je kus úprimnosti. Mám pocit, že ten človek dáva jasne najavo – Ja dobrý ani príjemný deň nikomu z vás neželám!

Príspevok bol odvysielaný v rannej relácii Petra Kršiaka - v internetovom rádiu SLOBODNÝ VYSIELAČ v stredu 13.februára  2013

Pekný deň prajem! Poznáte to. Takmer dennodenne sa stretávame s pozdravom želajúcim pekný deň. Môže byť že ten pozdrav znie aj trochu inak. Napríklad staromódne jednoducho: Dobrý deň! Alebo súčasnejšie: Príjemný a pohodový deň vám prajem ... Sú však aj ľudia, ktorí zdá sa nemajú v sebe dosť odvahy niečo také vôbec vysloviť, nieto ešte tváriť sa popri tom tak, aby to vyznelo, že to myslia úprimne. Takpovediac od srdca. Priať niekomu niečo dobré, pekné a príjemné je pre niektorých hotová záhuba! Veď čo keby náhodou to ich prianie vyšlo?! Ale na druhej strane je to tak asi lepšie – svojim spôsobom aj v takomto prístupe je kus úprimnosti. Mám pocit, že ten človek dáva jasne najavo – Ja dobrý ani príjemný deň nikomu z vás neželám! Bodka! Z môjho pohľadu je to určite lepšie, ako byť líškou prefíkanou, ktorá vám síce naoko bude želať všetko dobré počas dňa, ale v duchu si praje aby vás postretol pravý opak. Veru neraz sa stáva aj to, že ten ktorý vám ráno s úsmevom želal pekný deň, vám počas toho istého dňa, dvíha tlak a hádže polená pod nohy – takže ten deň nie je ani pekný ani príjemný. Sú ľudia ktorí vždy a za každých okolností – či svieti slnko, alebo prší majú úsmev na tvári. Nič ich nerozhádže. Navonok to vyzerá tak, že každý ich deň je pekný a príjemný. Bez ohľadu na to , či im dobrý deň niekto želal, alebo nie. Na druhej strane sú aj takí, čo dennodenne – a je úplne jedno či padá sneh, či prší, alebo je bezvetrie a na oblohe slnko jasne svieti – skrátka vždy a za každých okolností sú títo ľudia zamračení a namosúrení. A nepomôže ani zaželať im pekný deň. Som si istý, že vy dnes, ten pekný deň mať budete! Aj napriek tomu, že je práve škaredá streda!