Choď na obsah Choď na menu
 


JE VŠETKO V PORIADKU?

„Soudruhu Talíři, proběhlo losování v pořádku? Jsou vylosovaná čísla platná???“ A soudruh Talíř rovnako stereotypne vysypal naučenú formulku: „ANO. – Losování proběhlo v NAPROSTÉM pořádku a vylosovaná čísla jsou platná pro oba tahy dvaaadvacátýho stávkového týdnu Sportky. Tím losování končím.“ Keď tak teraz nad tým rozmýšľam, vlastne v tej dobe to ani inak nemohlo byť.

Príspevok vysielaný v rádiu SLOBODNÝ VYSIELAČ - pondelok 18.februára 2013 - v rannej relácii Petra Kršiaka - Kôpky snov

Ktovie či je pán Tanier v poriadku? … Napadne ma často pri nedeľnom obede. Mladšie ročníky asi teraz vôbec nechápu o čo kráča, ale tí skôr narodení by mohli aspoň tušiť.

Za oných čias – pred novembrom 89 – každé nedeľné poludnie tŕpli pred televíznymi obrazovkami nespočetné množstvá výhry chtivých tipujúcich. Krátko pred obedom totiž televízia vysielala losovanie čísel ŠPORTKY – čo bolo predchodcom dnešného LOTTA. Nad platnosťou žrebovaných čísel bdel roky – rokúce spravidla jeden a ten istý pán …teda vlastne vtedy ešte súdruh... –súdruh Tanier. Televízna hlásateľka – moderátorka žrebovania, vždy bezprostredne po vykotúľaní všetkých loptičiek z osudia, položila spomínanému pánovi obligátnu otázku: „Soudruhu Talíři, proběhlo losování v pořádku? Jsou vylosovaná čísla platná???“ A soudruh Talíř rovnako stereotypne vysypal naučenú formulku: „ANO. – Losování proběhlo v NAPROSTÉM pořádku a vylosovaná čísla jsou platná pro oba tahy dvaaadvacátýho stávkového týdnu Sportky. Tím losování končím.“ Keď tak teraz nad tým rozmýšľam, vlastne v tej dobe to ani inak nemohlo byť. Skrátka nielen tie vylosované čísla, ale všetko o čo človek zavadil muselo byť „ v naprostém pořádku“. Zo strany soudruha Talířa by to bol príliš veľký hazard povedať niečo iné. Povedzme napríklad:- Losování neproběhlo v pořádku a tak vylosovaná čísla NEJSOU PLATNÁ... A čo potom? Vedel by sa obyčajný človek zorientovať? Bolo by ľuďom jasné že kto vyhral a kto nie? Myslím, že by to veru nebola žiadna výhra. Domnievam sa, že aj soudruh Talíř to mal všetko dobre premyslené –lebo nikdy neriskoval povedať niečo iné. Inak na margo toho musím povedať - mňa osobne fascinuje keď niekde niečo prebieha...Ako napríklad spomínané losovanie športky. U nás na dedine mal jeden pes taký zvyk – prebehovať cez cestu. Asi nejaký psí druh ruskej rulety, alebo čo – Prebehovať z jednej strany cesty na druhú pomedzi idúcimi autami...Ale minule to nestihol... Aj niektorí ľudia u nás majú podobnú záľubu. Bolo by zaujímavé mať pri tom dnes taký dozor soudruha Talířa- samozrejme s patričným komentárom – Jožko Mrkvička ze Strany slobodných murárov proběhl do Strany liberálnych murárov . Proběhnutí proběhlo v naprostém pořádku... Tím probíhání končím. Prozatím...