Choď na obsah Choď na menu
 


ZABUDNUTÍ vstali z popola

Stalo sa to čomu už málokto veril, že sa stane.

Folkrocková skupina Zabudnutí z Tužiny po 15-tich rokoch nečinnosti vystúpila v pôvodnej zostave. Udialo sa tak uplynulú sobotu - t.j. 10.októbra 2009 v prievidzskom Dome kultúry. Zabudnutí sa predstavili hneď v úvode festivalu COUNTRY JESEŇ, kde boli na plagátoch avizované len skupiny ČOLOBAND, LOUIZIANA, COUNTRY LIMIT CLUB a HOP TROP. Aj preto bolo vystúpenie Zabudnutých, pre nie príliš početné publikum prekvapením. Svoje krátke vystúpenie Zabudnutí zostavili z piatich pre pamätníkov  iste známych "bestofiek" - Zabudnutí, O múze a tak..., Vojnový hrdina, Samota & Kôpky snov . V ich bloku zaznela aj jedna pieseň, ktorá bola asi menej známa - Sníček. Vystúpenie skupiny bolo predovšetkým poctou Rasťovi Havaldovi - textárovi skupiny, ktorý pred rokom (13.10.2008) podľahol rakovine.

"Ohnivý motýľ už do neba odletel ..." - spieva sa v jednej z piesní Zabudnutých. Pre históriu skupiny znalých je iste známe, že symbolom skupiny je motýľ.Motýle sú zase vraj symbolom – slobody, lásky, krásy... Fázy vývoja takého motýľa zdá sa, že majú tiež čosi spoločné s našou skupinou :-) Ale medzi nami - tá fáza zakuklenia Zabudnutých mala tentoraz veľmi dlhé trvanie.

V sobotu teda v Prievidzi po čase vzlietol motýľ vznášajúci sa nezabudnuteľných tónoch folkrockových Zabudnutých. Verme, že bude mať dostatok síl vo svojich jemných krídlach na dlhý a vznešený let!

 

Tu sú niektoré videomomenty z vystúpenia ...

1. úvodná reč

2. O múze a tak

3. Vojnový hrdina

 


 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Iva - Bozemoj :-D

ani nevies, ako si ma tymito "videjkami" potesil. Bolo nacase, chlapci, dufam ze to nebola len jednorazova akcia a ze Zabudnuti zase na 15 rokov niekam nezapadnu.
PS: ale uprimne..... keby som teraz stretla Marcela niekde na ulici, nepoznam ho :-B.