Choď na obsah Choď na menu
 


Radošinský odkaz ľudstvu

dúfam, že za zverejnenie- a šírenie takýchto krásnych myšlienok ma nikto nebude súdiť za porušovanie autorských práv ...

Vážené prítomné luctvo

Povedzme si to prámo: Človek dokáže skoro všetko. Urobit dýru do sveta, ale aj do ozónu, urobit si pekný dom i peknú hanbu, oduševnene kričat hurá i fuj, vyzírat jako pekný hrdyna, ale aj jako pekný idiot, nýkedy dokáže byt aj sto rokov na svete, ale any tri minúty pod vodu, ví dobre hrat na klavíri a na nervy, operúvat srcco a v tyle neprátela, skákat o tyči a do reči a tuším viacej myslet na dalšé generácie počítačov jako maturantov.

No človek by si až tak mnoho nemav namýšlat, lebo je len – človek! Any pri najlepšéj vóli nedokáže preletet v petmetrovej výške z námesta Hraničárov na Kolárové námestý – any za ideálnych poveternostných podmínek. Nedokáže vonat ako lipa a len sa tak rozmnožúvat po vetre. To dokáže božá Príroda. A preto by si mav človek celkom skromne povedat: až tak mnoho toho nevím, a preto sa tu na svete budem račej čudovat, jako svet menyt. Pri čudovaný totyž nelítajú trísky a nekapú ryby, rastú stromy a padá snah – a šecko je na svojom míste a v porádku, - jako tedy ked je jar naozaj jar, v lete leto, na jablony jabĺčko, na človekovi hlava a v človekovi srcco.

 

Stanislav Štepka

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

peťo z Hoollíčwoodu - to je vec

Tak to je veru super vec čo tu čítam teraz nižšie kuštičok,to potešilo nie len teba Jojo,ale aj mňa a tak ďakujem!Ďakujem pán Štepka!

jogo - pán Štepka ďakuje

Napísal mi meilom takto:
"Pán Gocman, potešilo ma, že na tom našom všelijakom svete niekoho potešia naše naivné nápady. Vždy je to tak: najprv to poteší nás, potom druhých, takže sme na tom napokon všetci rovnako. O tom bolo a je naše naivné teleso a jeho autor, ktorý sa Vám chce poďakovať za priazeň a blahoželania. A zaželať Vám krásne leto a vôbec - všetko dobré.
S. Štepka"

jogo - tak som to riskol :-)

a dal na vedomie do rnd - link na túto podstránku

Alica/z krajiny zázrakov?/ - polla mna

by sa Stanislav Stepka velice potešeu,keby vedeu,že si si taktok verejne na jeho narodeniny spomenul a aj nám jeho tajným ctytelom a ctytelkám tentok svátek do pozornosty odporučeu!tak mu teda prajem,nech mu len tak nedojde atrament a nech nás ešte dlho predlho upozornuje humorom jemu vlastným na šecky naše prešlapy,hríchy a omyly-často z nevedomosty alebo inej...osty vznykajúce.Dýk

jojo - Bea, mne nemáš za čo

dakuvat :-)
ja som to len sem zavesil, pre prípad, že sa to niekomu inou cestou nedostalo
-sú to slová z duše a do duše každého z nás
a tak ako je to pri radošincoch často typické - smejeme sa pritom cez slzy...alebo opačne????
:-)

Bea - ahoj :-)

Ďááááakujem Jojo..:-))))), a ďakujem aj pán Štepka...:-)
...krásne nežné zamyslenie...

Simply Pet - žeby né moc nic a

...až tak mnoho toho nevím, a preto sa tu na slovénsku budem račej čudovat, jako ho menyt. Není sem paciént a tak nachápam zmýšlaní paciéntu v né moc nic-i, alebo žeby to byla MÓC nica?

jogo - prišlo mi to meilom

a som tomu veľmi rád - dúfam, že nebude z toho zle :-),lebo aj takéto veci sa týkajú autorských práv ... Hádam ma len za šírenie človečiny ktosi nepostaví pred súd, lebo človek - je síce len človek, ale niektorí si myslia, že sú čosi viac....
***************************
Vďaka, pán Štepka!