Choď na obsah Choď na menu
 


SEDLIAK V MESTE, ALEBO TO JE DOBRE ...

V týchto dňoch ma pracovne povinnosti zaviali na chvíľu mimo domova. Nebolo to ako posledne, na miesta kde líšky dávajú dobrú noc a kde sa človek cíti veľmi príjemne. Skôr naopak.Moja pracovná cesta tentoraz viedla priamo do nášho hlavného mesta - krásavice na Dunaji - do Bratislavy.

Ako na potvoru - tak ako aj viac krát predtým pri cestách do Blavy - som doma na stole zabudol knižnú príručku Sedliak v meste.Poznáte to...-?Človek z vidieka je bez nej vo veľkomeste takého razenia - ako je Bratislava - úplne stratený.A zvlášť teraz, keď vyšlo nové- aktualizované vydanie publikácie Sedliak v meste po zavedení eura.

S kolegyňami sme v nervydrásajúcom horúcom predpoludní zamierili sa trocha schladiť.V centre mesta, len cez ulicu od historickej budovy Casíno  Reduta sme si sadli v jednej z kaviarní.Veľkú tržbu sme im tam veru urobiť nemohli, veď nás čakali dôležité skúšky.A tak obsluha priniesla len 2 krát džús a jeden čierny čaj.Krátko na to - keď sa čašníčka spýtala, že či ešte niečo prinesie som ju zrejme schladil v tom horúcom predpoludní slovami: "Už len účet..."Ten bol na miesto, kde sme sa nachádzali a na to čo sme vypili úplne priliehavý.

Tri eurá sedemdesiat centov.Zaplatil som päť eurovou bankovkou.Čašníčka odišla s ňou z ulice do útrob podniku a ja som medzitým rozmýšľal, že či som mal povedať

" Štyri"...

Nepovedal som.

Neviem ako vy, ale už som si nejak odvykol vravievať:"To je dobre..."Zdá sa však, že obsluhujúca dáma niečo také musela počuť.Pretože na stôl dopadol výdavok jedno euro.Moc ma to - ako sa vraví nešoklo, ani neprekvapilo. Iba trochu zarazilo. A vtedy som si uvedomil, že kde sa nachádzam a kde je tá moja zabudnutá príručka ...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.