Choď na obsah Choď na menu
 


Radošinci - Niekto to rád ...-naivné?

Včera som mal tú česť byť účastný predpremiéry novej hry, či skôr muzikálu Radošinského naivného divadla – Niekto to rád slovenské.

Klobúk dole pred pánom Štepkom a celým kolektívom jeho divadla.

Podali tradične skvelý výkon. A nielen to.

Príbehom o emigrantoch zo Slovenska do Ameriky na začiatku 20.storočia,ale aj o Jozefovi Murgašovi –slovenskom vynálezcovi radošinci nielen zaujali a zabavili, ale mnohým divákom aj rozšírili obzor a vedomosti o našej histórii. Priznám sa , že aj ja trpím našou  známou chorobou – viacej si niečo vážiť a uznávať ako spoznávať .... Preto som nesmierne vďačný, že som sa dozvedel čo- to nové o významnom slovenskom vynálezcovi – akým Jozef Murgaš bol.

...a podali to pre nich typicky - s nadhľadom, nadsázkou, s iróniou i humorom

Keby som mal tú silu a moc, určite by som dnes pána Štepku a ľudí okolo neho navrhol na Nobelovú cenu mieru! Nielen za úžasnú silu človečenstva a posolstvá, ktoré nám vo svojich hrách predkladá.

RND to je značka, ktorá je na scéne slovenského divadelníctva  jedinečná a výnimočná.

Pôsobí ako vysokoúčinný čistič nášho svedomia a zmyslov zanesených nánosmi bulváru a otupených neskutočnou rýchlosťou tohto sveta.

Verím, že RND ešte dlho zostane takýmto balzamom na dušu .

Lebo Slovensko ho stále akútne potrebuje!

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

elischka - Pokoj domu tomuto

to je výborná hra.Odporúčam si vypočuť,pozrieť... naposledy som videla od nich Desať hriechov.Predstavenie RND-to je herecký koncert,to sa snád ani nedá opísať-to treba zažiť!!!

peťo zo sLOVEnska - RND

Super Super Super ČLOVEKOVIA sú v tom maličkom divadieľku čo ho pozná celý svet.Mám s nima nejaké knihy.Mám ich hry na klasických čierných vinilkach LP.Mám ich na CD a aj an DVD.Dokonca som mal tu česť ich aj na živo vidieť a nie raz.Ich Jááánošííík je perfiš.Človečina ani nehovorím.Obdivujem ich roky už a pán Stanislav Štepka je ČLOVEK fakt s veľkým Č.Takých je u nás poskromne a takých si máme vážiť a nie tie kadejaké celebrity čo tu sú na okamih a potom sa na ne zabudne.Tak nech sa RND darí ešte dlhé roky!!!!!