Choď na obsah Choď na menu
 


Opice v láske

Opica a stavy  po nej. Nepríjemné záležitosti.

Asi každý normálny človek sa vo svojom živote s niečím takým stretol. Okúsil to na vlastnej koži.

Pre tých, ktorí sa síce považujú za normálnych, ale absolútne netušia o čom je reč – vysvetlím. Stav po zvýšenej (nadmernej?) konzumácii alkoholu sa medzi ľuďmi označuje ako opica. Neviem kto to kedy vymyslel a prečo, ale je to tak. Stav nasledujúci deň – dva PO, sa logicky teda označuje ako stav poopičný.

Na dokreslenie - pre tých čo nemali „tú česť“ niečo také zažiť- už poviem len to, že stavy po opici sa prejavujú viacerými ťažkosťami. Okrem neodmysliteľnej bolesti hlavy aj nadmerným smädom, suchom v ústach, závratmi, nevoľnosťou, trasom, pocitmi na zvracanie, bolesťami žalúdka, pálením záhy, celkovou slabosťou atď. a pod. Človek si vtedy vždy v duchu hovorí, že už nikdy viac, ale pri najbližšej príležitosti zabúda na ťažkosti a ide „vzhůru do bezvědomí“.

Každý, čo i len príležitostný požívač alkoholových špecialít, už ale dobre vie, čo na také stavy pomáha a zaberá. Všeliekom je obyčajná voda. Veľa vody. Osvedčené sú aj kyslé rybičky, šťava z citróna samotná, alebo v kombinácii s minerálkou. Kondične dobre stavaní jedinci, s pravidelnými tréningami, tí to riešia jednoducho. Klin klinom. Najnepríjemnejšie stavy bývajú po takej opici, ktorá nebola prieberčivá. T.j. keď sa počas večera, či noci pije všetko na „či“.

Či rum, či víno, či pivo, či domáce, či vodka, či borovička....Skrátka všetko čo je na sklade. V takýchto prípadoch sú  hlavybôle a trasy asi najukrutnejšie.

 

Napadla ma istá paralela medzi takýmito stavmi, s vecami a javmi čo sa dejú okolo lásky.

...Teraz samozrejme nemyslím na lásku k alkoholu, ale normálnu ľudskú lásku človeka k človeku. Muža k žene a naopak. Aj tu sa z času na čas dejú podobné záležitosti. Sem-tam je ktosi láskou opitý. Niekto viac, iný menej. Niekomu to opojenie trvá kratšie, niekomu, dlhšie. Sú dokonca aj takí šťastlivci, čo nevytriezvejú po celý život. Tí čo vytriezvejú mávajú tiež z toho opojenia hlavybôle. Tak isto si v duchu navrávajú, že už nikdy viac a podobné nezmysly. So svojimi  zásadami ale nevydržia dlho. Stačí malá iskra a sú v tom znova.

Hovoriť v súvislosti s najkrajším ľudským citom o niečom takom ako opica  a stavy po nej, sa môže niekomu zdať ako moc drsné a cynické. Ale, či chceme alebo nie, niečo také sa tu deje. Nie je ojedinelým javom, že láskou neskutočne silno opití jedinci, po náhlom vytriezvení majú symptómy podobné tým, ktoré sme spomínali vyššie. Horšie je, že v týchto prípadoch nič také ako zavináče, kyslé uhorky, ani more vody nepomáha.

Zahrávať si s ohňom – skúšať v láske takú tú neprieberčivú opicu – to je horšie ako dráždiť hada bosou nohou. Už len kombinácia dvoch rôznych lások dáva tušiť, že vytriezvenie bude veľmi, veľmi bolestivé a nepríjemné.

Pozor teda na opice v láske...

A hlavne na stavy po tom

1.apríla 2010 ( to nie je vtip)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

jogo - ono je to asi tak

že ja sa v tom síce nevyznám, ale som taký tajnos-agentos- nestranný pozorovateľ rôznych situácií :-) Opice alkoholové môžu polámať chraktery a tie láskavé-neláskavé dokážu zlomiť srdcia.Obom sa sem-tam podarí zlomiť-narušiť dobré medzi-ľudské vzťahy...

lentilka - opica z lásky

tak klobúk dolu.Tento príspevok je krásny.Ide Ti to Jojo.Vyzerá to ako by si sa v tom vyznal.Tieto opice sú nevyliečiteľné či vyleičiteľné ale s ťažkými následkami.
Takže naozaj by som to dala ako príklad učebnicovej opice.Jojo tak opäť vďaka za super článoček -

tulák peťo - Opica z lásky

Tak veru tak Jojo,pravdu máš,ak sa to s láskou preženie a potom z nej nakoniec vytriezveš,je to strašne a podľa mňa aj bolestivejšie a hroznejšie ako po alkoholovej opici.Po tej alkoholovej ťa bolí len hlava a je ti zlé.Po tej zalaskovanej ťa bolí srdce a to je horšie.

Takže super príspevok si tu vložil a ymslím si,že by si ho mala prečítať nejedan práve zaláskovaná osôbka...