Choď na obsah Choď na menu
 


BLOGOVINY

príspevky uverejné na blogu pravdy

 

Príspevky

Pomóóóc! Zas tu ide o moc...

Kde bolelo – tam bolelo – bola jedna ubolená rozprávková krajina. Jedného bolelo to, iného ono…Dá sa povedať, že nebolo v nej tvora, ktorého by niečo nebolelo. Ale zdanie klame. Nebolo to celkom tak.

 
1. 3. 2016 | Rubrika: BLOGOVINY | Komentáre: 0

Ruský medveď nám zimu nepokazí!

Smelí a nebojácni mravčekovia – dravčekovia napínajú všetky svaly a mocnými hlasmi – tak aby ich bolo počuť HLAVNE na divokom západe prehlasujú: “RUSKÝ MEDVEĎ NÁM VIANOCE, ANI ZIMU NEPOKAZÍ!” …

Ešteže tak! Som rád že niekto nám dal takéto záruky. Lebo už som mal naozaj vážne obavy – že zima ako taká bude totálne spackaná. Teda de facto pokazená. A Vianoce tým pádom detto…

 
20. 12. 2014 | Rubrika: BLOGOVINY

Skutočne sú tie zemiakové chipsy skutočné???

Ktovie akým šuvixom nás to doteraz kŕmili - alebo to bolo tak vždy- len ja som málo všímavý??? Znie to inak veľmi interesantne - že zemiakové čipsy zo skutočných zemiakov!

Ja to chápem tak- že doteraz to nebolo vyrábané zo skutočných... Alebo si to vysvetľujem celé zle a tie lupienky, vyrobené z neskutočných zemiakov, tie ešte len prídu na trh?

 
7. 11. 2014 | Rubrika: BLOGOVINY | Komentáre: 0

Nejasná správa o konci sveta, alebo Ako to s nami vlastne bude

Nazdávam sa, že všetko čo malo kedysi kdesi začiatok - tak prirodzene musí mať  niekedy - niekde aj koniec. Logika nepustí! Ibaže...

Neviem či niekto z vás čítal, alebo videl Ostrov doktora Moreaua...-? Pokúsim sa stručne načrtnúť.

Sci-fi príbeh  vcelku realisticky vykresľuje  šialeného doktora, ktorý na jednom ostrove realizuje svoje dávne plány. Dá sa povedať, že sa tam hrá na Boha. Asi tak - že zvieratá genetickými manipuláciami pretvára na ľudí.

 

 
17. 12. 2012 | Rubrika: BLOGOVINY

Človek si už nemôže ani prdnúť

Ako včera informovala tlačová agentúra VTAK  – agentúra verejných toaliet a kanalizácií hlavného mesta Bratislavy, SOZA po rôznych svojich výstrelkoch chystá razantný, jednoznačný, nekompromisný a tvrdý úder – tak povediac pod pás…

 
24. 10. 2012 | Rubrika: BLOGOVINY | Komentáre: 0

Čo už s nami slovákami ...

„Nechápem, prečo my musíme vždy liezť Čechom do zadku. My sa to proste neodučíme. Ja proti svojim českým kolegom, preboha živého, nič nemám, len mi to nejde do hlavy. Zvlášť preto, že v Česku nás do podobných programov nepozývajú. A bolo to tak vždy.“ toto povedala na margo svojej neúčasti v tretej sérii Legiend popu Marcela Laiferová...

Ja sa s týmto citátom plne ztotožňujem. Lebo

 
17. 10. 2012 | Rubrika: BLOGOVINY | Komentáre: 0

Kde sú hranice medzi normálom a . .. slušne povedané abnormalitou?

... Vždy keď som niečo také zočil – dumal som nad tým, že čo to asi tak môže byť za človeka, ktorý také niečo urobí. Vyhodí kdesi pri ceste odpadky , alebo (aby sme neboli len pri tom jednom príklade) “rozorie” kolesami svojho auta, či motorky udržiavanú podhorskú lúku, ktorá je oddychovou zónou pre rodiny s deťmi. Vždy som sa v predstave snažil vytvoriť obraz človeka, čo také niečo dokáže vyparatiť a aké asi pohnútky ho vedú k takým činom. Je to puberťák – nevie čo zo sebou, alebo len tak z nudy, frajeriny a roztopaše? Alebo je to ...

 
22. 8. 2012 | Rubrika: BLOGOVINY | Komentáre: 0

SOZA-popravčia čata & hrobári slovenskej kultúry

O SOZE už týždeň vypisujú všelijaké internetové portály, noviny & časopisy, ba dokonca sa SOZA chytila už aj do siete…Tej najznámejšej sociálnej.

Podľa väčšiny príspevkov a komentárov sú ľudia pohoršení, nahnevaní a rozčúlení. Veď aj nečudo. Koho by to nenaštvalo, keby sa dozvedel,že ochranný zväz autorský slovenský vyberá poplatky za spievanie slovenských ľudových piesní. Zaujímalo by ma, či taký Ľudo je platným členom občianskeho združenia SOZA, keď táto organizácia takto vehementne a urputne chráni Ľudove autorské práva. Ktovie?

Niečo tu parádne smrdí. Asi bude voľačo zhnité v tomto štáte dánskom!

Podľa zverejnených a publikovaných informácií to vyzerá, že jediný problém so SOZOU majú v rámci Slovenska jedine v Pohorelej. Čo sú to tam za ľudia, že sa začali takto štorcovať?

 
4. 6. 2012 | Rubrika: BLOGOVINY | Komentáre: 0

Ako som kúpil 0,50 dekagramu klincov namiesto 50-tich!

Pred pár dňami som sa zastavil v železiarstve, kúpiť si pár drobností, ktoré občas pri údržbe domu a jeho príslušenstva je potreba. Okrem iného to boli aj klince. Ani veľké- ani malé. Taký štandard. Osemdesiatky. Na otázku predavačky, že či pol kilové, alebo kilové balenie som povedal že pol kila mi bude stačiť. Bol som v tom, že si domov nesiem 50 dekagramov klincov – lebo za toľko som zaplatil.

Až po pár dňoch, keď som po domnelom polkilovom vrecku klincov siahol – som zistil, že ...
 
27. 5. 2012 | Rubrika: BLOGOVINY | Komentáre: 1

Zastavte kolotoč

Človek zostáva stáť v nemom úžase. Žasne nielen nad sebou – že koľko toho ešte znesie, ale aj nad tým, že ako ďaleko sú ešte schopní a ochotní niektorí jedinci zájsť.

Bolo to tak na počiatku, je to tak i dnes a bude to tak na veky vekov?

Ktovie...

Boli časy keď v mene akejsi lepšej a krajšej budúcnosti  si ľudia (navzájom medzi sebou) dokázali porobiť nepekné veci. V  „lepších“ prípadoch aj hromady  špinavostí a nečestností.

Dnes evidentne iba kvôli plnším vreckám a bruchám dokážu silné individuality takmer všetko.

 
16. 4. 2012 | Rubrika: BLOGOVINY | Komentáre: 2