Choď na obsah Choď na menu
 


CFT - NOVÝ NÁZOV A LOGO

 

Obrázok

 

Dozrel čas na zmenu.

Náš festival vo svojej histórii druhý krát pozmeňuje svoj názov. Nič mimoriadne sa tým nedeje ani nesleduje :-)

V roku 1994 sme pod skratkou CFT začínali na nádvorí Kaštieľa v Čičmanoch ako COUNTRY - FOLKOVO - TRAMPSKÉ ČIČMANY. Po všelijakých peripetiách - víťazstvách i nezdaroch sa festival presťahoval  cez kopec do Tužiny a tak od deviateho ročníka skratka CFT znamenala COUNTRY FOLKOVÁ TUŽINA.V roku 15-teho výročia vzniku festivalu - po trojročnej odmlke - je tu zas ten správny čas na zmenu.

Nie je to samoúčelné a má to aj svoje opodstatnenie.Tým najdôležitejším je fakt, že také dlhé názvy podujatí sa medzi ľuďmi jednoducho nenosia. A nikdy nikto nepovedal "Idem na Countryfolkovotrampké Čičmany".Ani sa nikto nikdy nechystal na Countryfolkovú Tužinu.Vždy sme chodili buď na "Čičmany", na "Tužinu", alebo jednoducho na "Kántry" :-) Nič iné teda za touto malou zmenou netreba hľadať.

COUNTRY FOLKOVÁ TUŽINA je teda minulosťou a miesto nej je tu prvý augustový víkend COUNTRYFEST TUŽINA.

S novým názvom festivalu je tu samozrejme aj nové logo.Grafický základ- podobne ako pri  predošlom - tvorí náznak gitary a hôr. Čo sa týka farieb je viacero navrhovaných možností a tak je na vás - priaznivcoch country ,folku a inej dobrej hudby za ktorú podobu sa prikloníte...

logo1Obrázok

 

 

 

 

 

 

logo 2Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

logo 3Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

logo 4Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

logo 5Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

logo 5bObrázok

 (úprava farieb zamenená jasnejšia zelená -symbol okolitých hôr + pridaná modrá - farba oblohy & vody - živel, ktorý musí byť protiváhou ohňa a symbolizovať tú našu Tužinku (potok) a hatalisko :-))

 

 

 

V nasledujúcej ankete môžte teda dať hlas svojim farbám

 

BlueBoard.cz