Choď na obsah Choď na menu
 


Predvianočný čas. Všade zhon akoby mal prísť koniec sveta. V treskúcej zime uprostred dediny leží pod holým nebom na snehu miestny človek. Jeden zo sociálne slabých… ak nie najslabších. Leží tu celé popoludnie. Uprostred dediny, kde ho musí vidieť každý aj keby nechcel. Ale nikto nič nevidí. Alebo skôr nechce vidieť. Všetci prechádzali okolo bez záujmu…Božníci aj bezbožníci. Bratia-sestry. Veriaci-neveriaci? Nikto nič nevidel…

Až večer nejaký náhodný pocestný zvolal: “Ľudia, preboha, veď je to človek!” a zalarmoval policajtov a záchránku.
Ten napoly zamrznutý chlap by sa rána nebol dožil.
Ale takto sa dožil a na druhý večer sa už pripitý uškrňal spolu so svojimi kumpánmi na davy ľudí tešiacich sa na príchod Spasiteľa.
A dedinčania ani netušili, že Spasiteľ tu už bol.
Prišiel inkognito. A o niečo skôr… S tým nikto nerátal.

Vianoce už zdá sa nie sú tým čo boli.A neviem či je to len preto, že už dávno nie som dieťaťom, čo píše listy Ježiškovi.Ich čaro sa akosi rozplynulo v šedi našich životov.Zdá sa mi, že Vianoce sú len a len o biznise a my chtiac-nechtiac podliehame nekompromisnému vplyvu všadeprítomnej reklamy.Sme ako cvičené opice, či ako myš ulovená mačkou.Kapitál nás má totálne vo svojej moci.Má nás presne tam- kde nás chcel mať.Úbohých,bezduchých, závislých.

Znudení za tvárou kyslou jeden ku druhému ako pes

davu ľudí

viac v rubrike BLOGOVINY, príspevku

Vianoce sviatky obžerstva,TV zábavy,…alebo

V Kľačne (okres Prievidza) sa chystá na druhý sviatok vianočný koncert vokálnej skupiny SKLO.

Obrázok Skupina SKLO pôsobí na slovenskej hudobnej scéne od polovice 80-tych rokov. Súčasné personálne obsadenie tvorí jej základ viac než 10 rokov. Skupina počas svojej existencie absolvovala bohatú domácu i zahraničnú koncertnú i nahrávaciu činnost, zúčastnila sa na mnohých festivaloch, prehliadkach a sútažiach sakrálnej, folkovej i ľudovej hudby, aktívne participovala na viacerých komponovaných literárno-hudobných pásmach, hudobných programoch a rôznych iných projektoch. Autorsky aj interpretačne realizovala scénickú hudbu k filmom, rozprávkam...

viac info v rubrike DOBRÉ SPRÁVY, príspevku Koncert skupiny SKLO

Tu je malá ukážka z repertoáru skupiny - vianočná koleda RADUJME SA VALASI

Radujme sa valasi by jogo64

 už sa nám to pomaly blíži...

 

Obrázok

 

 

 

Meilom tak ako každý rok pred Vianocami som dostal odkaz na spievajúceho Santu so zborom sobov.
Staré- ale poteší.Mňa najviac Santa rocker a hip-hoper.Kliknutím na obrázok sa vám zobrazí stránka

Obrázok

 
Vianočná - song skupiny Čochciari z Tužiny v novej videopodobe

 

 

 

Na Youtube človek ponachádza kadečo...Často aj veci , ktoré prekvapia a potešia.Kde sa preboha z našich TV obrazoviek stratili takéto programy s vôňou človečiny????

Miesto nich len samé nechutnosti , stupidity a pseudohumor, z ktorého je človeku skôr do plaču

Úžasná pesnička v jedinečnom podaní zaujímavých interpretov.Je fajn že na Slovensku a v Čechách máme nastupujúcu generáciu speváckych osobností s výraznými prejavmi, už len aby im im nechýbala invencia, schopný tvorivý a manažersky team.