Choď na obsah Choď na menu

50-ty týždeň 2012

Výber videokúskov z rôznych podujatí kde sa objavila naša gruppa - ČOCHCIARI :-)

Tušímže ide do tuhého!
Mons. Bezák v TV Markíza čosi naznačil dnes- a zdá sa že dopovie v nedeľu NA TELO ...

a ja tiež verím- tak ako sa spieva v piesni MLYNY - na tie božie mlyny

tak hádam raz príde aj na Sokola a  nespočet jemu podobných...

Vianočná TICHÁ NOC -je jedinečná pieseň, známa po svete v tisicich podobách a prevedeniach. Ale počuli ste už aby Tichu noc spievali mačky??? NECH SA PÁČI!

Pieseň Valčík na nebi - autorov Petra Kršiaka (hudba) / Rasťa Havaldu (text) vo mne už od prvého počutia evokovala   vianočné -či predvianočné záležitosti, napriek tomu že v texte piesne sa nič také vôbec nespomína. Ktovie čím to je...

Pred pár rokmi som k piesni urobil tento foto-videoklip, ale dnes mám pred očami iný- úplne realistický film...

Vidím ako pomedzi neskutočne husto padajúcimi vločkami snehu, pracovníčky sociálnej kurately, za asistencie polície odvážajú z "domova" do "domova" dve deti . A už o pár dní sú tu Vianoce...

Po tráve opíte blúdia tmou drzé deti ulíc

blesk nad Tatrou, rebelov nikto nepritúli

svet ohluchol, oslepol, stratil cit, nik sa neopýta

"Chlapče ako sa máš?"

Vianočna- pieseň skupiny Čochciari vo videu zachytávajúcom momentky z Mikuláša, Vianoc ... a vecí s tým súvisiacich.

V tomto roku - inšpirovaný olympijskou kolekciou - som vylepšil kŕmitko v duchu maľovaných čičm(i)anských dreveníc. Video zachytáva fakt, že im tam chutí :-)