Choď na obsah Choď na menu

44 a 45. týždeň 2012

CIGÁNI IDÚ DO VOLIEB -postrehol som dnes reklamu na dokumentárny film Jara Vojteka. Tak to musím vidieť - preletelo mi hlavou- Nielen preto, že s Jarom sme kedysi robili (skupina Zabudnutí) pesničkový dokument z cyklu Pesničkári slovenskí, ale aj preto, že s hlavným predstaviteľom filmu - Vladom Sendreiom - som strávil dva roky v zelenom.A poviem vám - Vlado  je fajn týpek a som si istý, že aj dobrý človek!

The Gypsy Vote (Cigáni idú do volieb) from Peter Harum on Vimeo.

Každý spomíname po svojom...Ja okrem iného aj tak, že sem-tam vytvorím nejaké spomienkové video, Zvyčajne ma inšpirujú ľudia, ktorí na mňa dýchli človečinou...Niekedy mám ale pocit, akoby som takouto formou spomienok spáchal nejaký hrozný zločin....Iva bola tiež jednou z človekov, na ktorých sa ale zabudnúť nedá ...

Videospomienka na moju prvú učiteľku - pani Richterovú. Bola to veľmi milá osôbka...

Túto melódiu som doteraz poznal v úplne inej piesni (s iným textom). Je to nádhera...

Pre všetkých čo v týchto dňoch spomínajú na svojich "bielych motýľov"...

Tak ako sa zvykne hovoriť, že prvá lastovička ešte jar nerobí, by sa mohlo podobne povedať aj o zime a snehuliakovi :-) Tohto snehuliačika-huhuliačika zachytil kamarát Peťo FALK Čimbora z Holíča...(Dúfam len, že sa Peťo za túto zlodejinu na mňa nenahnevá...).Ten obrázok na mňa dýchol človečinou, tak inak sa nedalo...

snehulak-huhulak.jpg

V nasledujúcich dňoch budú naše kroky opäť smerovať na cintoríny, kde budeme spomínať na svojich blízkych a známych...

Video, ktoré som poskladal z obrázkov zachytených na našom cintoríne v minulých rokoch a vynikajúcej piesne Roba Huleja, venujem ako spomienku na všetkych mojich blízkych, ktorí tu už s nami nie sú ...

Pieseň sa volá Púšť v duši a tak video má dovetok dušičkový

Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho ani Vy... - tak nejak tuším spieva Karel Gott v jednej zo svojich piesní. A ja tiež akosi nestíham sa tu zastaviť a čosi zaktualizovať.

Jeseň sa nám pomaličky prehupla do zimy - ešte nie tak oficiálne- kalendárovo, ale pri zmene letného času na zimný a pri súčasnom "pocukrovaní" krajiny, človek ani iný pocit mať nemôže...