Choď na obsah Choď na menu

37-my až 43-tí týždeň roku 2012

Jeden človek - konkrétne minister....odporučil vedeniu istej inštitúcie...konkretne SOZY- riadiť sa pri svojich rozhodnutiach zdravým rozumom...
Je to inak dobrá rada do života, ALE... Čo v prípade, že dotyční páni zdravý rozum nemajú??? :-)

*************************************************************************************************

A už je to tu zas - Krátke dni kalné rána....

Kto by to povedal, že Miro Žbirka sa v týchto dňoch (21.10.2012) dožíva šesťdesiatky...Tak nech sa mu darí & nech vytvorí ešte veľa pekných pesničiek

slavik-2009--2611-ja-a-meky.jpg

„Nechápem, prečo my musíme vždy liezť Čechom do zadku. My sa to proste neodučíme. Ja proti svojim českým kolegom, preboha živého, nič nemám, len mi to nejde do hlavy. Zvlášť preto, že v Česku nás do podobných programov nepozývajú. A bolo to tak vždy.“ toto povedala na margo svojej neúčasti v tretej sérii Legiend popu Marcela Laiferová...

Ja sa s týmto citátom plne ztotožňujem. Lebo ...

Viac v sekcii PÍSOMNOSTI - rubrike BLOGOVINY - príspevku Čo už s nami slovákami ...

Čas ako šialene rýchlo beží a ja tu nestíham ani nakuknúť...

Pred pár dňami uplynuli už štyri roky od úmrtia kamaráta - textára Rasťa Havaldu. Tu je video zachytávajúce Rasťove reakcie na úmrtie Karla Kryla...

Kto z Vás ľudkovia pozná osôbku menom Szidi Tobias?
A koľkí z vás vedia, že Szidi nie je len herečka???
OK. Dobre a vedeli by ste okrem piesne Chlap z kríža vymenovať ešte aspoň 5 ďalších?
Že nie?- No to ani ja nie. Ale čím to je, ľudkovia dobrí, že o tom nemáme ani šajn. A pritom Szidi Tobias má na svojom konte už päť CD albumov!!!
Prečo v slovenských televíziách nám od rána do večera vymývajú mozgy pseudohviezdy tváriace sa, že pojedli všetkú múdrosť sveta? Prečo nás deň čo deň kŕmia stupídnymi farmami a podobnými nezmyslami a keď "náhodou" dostaneme chuť vidieť a počuť niečo kultúrne - musíme spravidla prelaďovať na české TV stanice ...

Dnes sa mi prihodilo čo už dávno nie. Skoro celý týždeň kašlem - ležím a potím...sa (aby to bez toho "sa" nevyzeralo že mám južanský prízvuk) :-) Nie je to bohviečo taký zápal priedušnice ...či čojaviem čoho to je. Ale aspoň som niečo vypotil...

Občas sa náhodne / Nájdeš na samom dne

Každému sa to raz pritrafí.

Vzápätí zázrakom / Si hlavou v oblakoch

Pozeráš s nadhľadom žirafy.

Sem – tam Amorov šíp / Nepovie ani píp

A trafí ťa priamo do srdca

Studená hlava je odrazu horúca.

celý text nájdete v sekcii PÍSOMNOSTI - rubrike TEXTY - príspevku VYSTRIHNUTÁ VÍLA

Asi menej známa verzia známej piesne v podaní pána Brzobohatého a Zmožeka

Wikipédia aj Google sa zhodujú v tom, že HOMO SAPIENS JE ČLOVEK ROZUMNÝ. Mne sa to ale nejako nevidí ...

-to ma napadlo dnes ( 19.9.2012 ) - len tak, na margo všetkých tých nemožností - správ a informácií čo sa deň čo deň na nás valia zo všetkých svetových strán a všetkých možných- aj nemožných médií...Kedy a kde toto asi tak skončí???

Sranda ako dokázala hŕstka nenáytných chamtivcov dať do pozoru nielen Česko & Slovensko a zamestnať kopu ľudí, ktorí by sa inak asi nudili ....

Na tento klip som dlho čakal. Parádna vec - čo sa muziky aj textu týka, nehovoriac o tom, že je tu po čase veľmi výrazná osobnosť, ktorá zdá sa napriek veku veľmi dobre vie čo chce ...

Anna Veselovská - Na ceste

Tu si môžte vypočuť pár kúskov z prvého CD skupiny ČOCHCIARI

Viac piesní nájdete  v sekcii MUSICBOX rubrike ČOCHCIARI v príspevku CÉDEČKÁ

Pred rokmi, keď som napísal text piesne TELEGRAM, na motivy známeho Greensleeves, netušil som, že sa táto naša úprava dočká rôznych produkcií. Najskôr to bol Ondro Mazúr- v zábavnej markízackej show - SLÁVICI NA ULICI a pred pár dňami zaradila túto skladbu do svojho repertoáru Bojnická kapela. Tu sú videonáhrávky všetkých troch podôb Telegramu. Najskôr v podaní Čochciarov, potom Ondra Mazúra a nakoniec v úprave Kuba Lacu- v podaní dychovej hudby Bojnická kapela.

ČOCHCIARI

ONDRO MAZÚR

BOJNICKÁ KAPELA