Choď na obsah Choď na menu

46 týždeň 2009

Kedysi dávno, v čase keď sme doma mali ešte starý elektónkový čiernobiely televízor, raz vypovedal službu.Privolaný opravár zistil, že chyba je v tkzv. kanálovom voliči.Viem, že v tej dobe ho zohnať bol trochu problém a tiež mal - na vtedajšie pomery - dosť vysokú cenu.Netuším, či sa v dnešných televíznych prijímačoch ešte niečo také vyskytuje.Podľa strýka Gúgla sa vraj ešte kdesi-čosi také nájde.

Dnes v čase volebnom ma napadla taká paralela.

Ľudia s čiernobielym videním ... viac v rubrike Zamyslenie k veci a od veci - príspevku Kanálový volič má ešte aj dnes svoju cenu

Pekná pesnička, škoda, že na youtube sú všetky s obrazom zvukovo blokované...

Na Fejzbuku dnes jedna moja známa napísala takéto:

Milenec je vždy rozčarovaný, keď vstúpi do spálne a v posteli nájde svoju milenku s manželom....

Napadlo ma, že chalan, by mohol byť ešte aj rozčarovanejší...

To keby v tej spálni našiel s manželom svojej milenky svoju zákonitú!

Dnes mi meilom prišiel link na webstránku, kde sa píšu zaujímavé postrehy o chrípke a vakcínach. Aj keď som už neviem koľký krát bol "obvinený", že vidím veci príliš čierno, že zbytočne dramatizujem & plaším ľudí a šírim depresívne stavy - nedá mi to neupozorniť na tie stránky...

Ja si nemyslím, že veci sú v skutočnosti presne také ako ich vidím ja zo svojho uhla pohľadu.Ale celkom iste nie sú ani také, ako ich vidí asi väčšina ľudí cez svoju ružovú optiku.A ak niečo odmietame vidieť - počuť, to ešte neznamená, že to neexistuje :-)))

ZAUJÍMAVÉ INFO O PRASACEJ CHRÍPKE

Text včera napísanej novej piesne som rozosielal pár svojim známym.Jeden z nich sa ma meilom spýtal, že či to písal Rasťo (Havalda).

Písal som to ja...Ale...Rasťo mi našepkával :-)

Som veľmi rád, že toho Rasťa tam trochu cítiť

Vo svetovej premiére môžte v nasledujúcom videu počuť horúcu novinku.Pieseň sa iste zapíše veľkými písmenami do histórie skupiny Zabudnutí, lebo je to po našej veľkej- 15-ročnej prestávke prvá vec.

A nepopáľte sa :-)

Lebo je fakt úplne čerstvá!Vznikla dnes v peknom termíne 11.11.

Názov môže mať ešte všelijaký, ale taký pracovný dostala zatiaľ v otázke: AKO SA MÁŠ?

PRIPRAVTE SA!

O PÁR DNÍ TO VYPUKNE!

REVOLÚCIA!

PRESNEJŠIE POVEDANÉ

KONTRAREVOLÚCIA!

A TO ČI BUDE NEŽNÁ

- SA NEDÁ S URČITOSŤOU POVEDAŤ

Obrázok

Sledujte tieto stránky

a už zakrátko sa dozviete

nielen nový prívlastok  kontrarevolúcie,

ale aj to

KDE A KEDY TO CELÉ VYPUKNE

UŽ JE TO TU!- TO JE ONO!!!

:-))))

OHROMNE SA ZABÁVAM PRI SLEDOVANÍ HLAVNÝCH SPRÁV

PANIKA! :-))))

a majú "nás" presne tam kde nás mať chceli :-))))

ľudia skupujú všetko možné...a nielen to čo súvisí s chrípkou

(a presne o to tu išlo!) :-)))))

Bojovníci proti kríze ako vyšití!!!

:-)))))

Len či tie plné tašky vitamínov, sirupčekov,rúšok a respirátorov nás vytiahnu z brindy ak ozaj pôjde do tuhého.

Miško Džeksonovie ich tiež mal za Tatru stojedenástku a aj tak mu to tušímže nepomohlo

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Leona- jedna z najvýrazneších speváčok Superstár - s ktorou som počítal vo finále :-) vypadla.Veď asi aj nečudo.Tí čo tam posielajú hlasy iste tak robia len na základe sympatií a nie podľa toho kto ako zaspieva

Som si aj viac krát kládol otázku, že prečo vlastne prasacia chrípka?

Že či tie nešťastné zvieratá za to môžu?Za vznik nejakého vírusu, pred ktorým sa pomaly a isto trasie celá zem?

Že by si tie chúďatká zvieratká na farmách povedali - "Dosť bolo zabíjania a kynoženia našich bratov a sestier!Teraz to pekne ľudskému rodu odplatíme!"

Pod heslom "Prasničiari všetkých krajín spojte sa!", dali dokopy všetky svoje najmúdrejšie hlavy.A to čo z ich spoločného snaženia vzišlo, bola teda riadna prasačina!

Vírus tkzv. prasacej chrípky!

Pravdupovediac v týchto dňoch, keď zo všetkých strán nič iné ani nepočuť, nemám veru najmenšiu chuť na túto tému vtipkovať.

Podľa toho čo sa mi dostalo do očí a uší uplynulý a tento týždeň, to ale fakt vyzerá tak, že sú za tým celým ozaj parádne ... viac v rubrike Zamyslenie k veci a od veci - príspevku Prasacia chrípka.PREČO?!?!

*****************************************************************************************************

Zaľúbený človek netuší, že láska je prvým dejstvom otroctva. Najhlúpejšie je, že to otroctvo je dobrovoľné, geneticky zakódované v každom z nás.

Zbytočne trúsia dobré rady tí, ktorí už pochopili mocenské ambície lásky.

Zaľúb sa a pochoduj do otroctva lásky!

Môžeš rozbiť okovy – prvé, druhé tretie ...

Tvoja duša však zostane navždy spútaná. Lásky sa nezbavíš – je v tebe navždy. Tak ako krv, smiech, smútok a pud sebazáchovy.

Potreba milovať je neodvratná. Tak ako je neodvratná potreba ísť na záchod.

Zmier sa s tým.

Si doživotným otrokom, si doživotnou otrokyňou lásky, ktorá nedokáže byť sluhom, ale zásadne len panuje ...

Rasťo Havalda sa pod tieto myšlienky podpísal 27.7.1994

Ja si dnes skutočne nespomínam, či v nasledujúcom roku - konkrétne 16.5.1995 som vedel-alebo nevedel o existencii tohto Rasťovho zamyslenia...

16.mája 1995 som totiž napísal text piesne, ktorá dostala názov Otrokárka a znie takto:

Tužbou, hnaný túžbou

Tam kde budeš týraný

Láskou – Otrokárkou

Tou čo dáva ti rany

Spúta krivkou bokov miesto okov spúta vás

Skúša dávať rany a na dlani meria čas.

Viac z oboch pohľadov na LÁSKU - OTROKÁRKU si môžte prečítať v rubrike Zamyslenie k veci a od veci - príspevku

O láske, otrokárke...a tak.

Prípadne môžte prísť vo štvrtok 26.11.2009 o 18.00 hod. do Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi, kde okrem iných zaznejú aj tieto dva texty