Choď na obsah Choď na menu
 


36.týždeň 2009

Hot-dog, alebo psík na zjedenie?

Obrázok

 

***********************************************

Dnes sa stáva už pomaly módou - je to vcelku populárne - bojovať proti kríze.

A že bojovať sa dá všelijakými spôsobmi, metódami svedčí aj nasledujúci obrázok....

Len aby nám kríza nevyprodukovala celú armádu takýchto bojovníkov.

To by asi nemdopadlo dobre

 

Obrázok

 

***************************************************************************************************

Včera  ( písané 21.07.2009 08:30 ) uplynulo štyridsať rokov od chvíle, keď Armstrongova bagandža dupla na mesačný povrch a zaznel jeho pamätný vý(k)rok: „Je to len malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo“. Štyridsať rokov je veru pekne dlhá doba. Napríklad technický pokrok stihne za tú dobu urobiť veľké skoky. Porovnajme si vtedajšie televízory a terajšie. Automobily ročník 1969 a moderné ročníky 2009. Hippisácke mobily a súčasné. Aha! Mobily ani neboli, všakže?!

viac v rubrike že ma to nenapadlo skôr - príspevku

Malý krok, veľký skok a biedna šanca na prežitie

**************************************************************************************************

Rusi - v početnej asi stotridsaťčlennej skupine to spustili na nás takmer na minútu presne!

41 rokov aj desať dní PO ... - o 17-tej hodine zahájili strhujúcu paľbu.Naproti nim podstatatne početnejšie zastúpenie slovače - od Hornej Nitry, cez Turiec, časť Liptova, Oravy až po Považie - odhadom vari 5 až 6 tisíc mužov, žien aj detí odpovedalo neutíchajúcimi salvami potlesku, dupotu a piskotu.

Nemyslite si že som mal takýto pračudesný skorovojnový sen.Ani história sa chvalabohu neopakuje - Nikto nás neprišiel zase "oslobodiť od všetkého dobrého".Bratia Rusi síce naozaj prišli, ale tentoraz nie na tankoch - ale ako normálni, slušní ľudia - autami a autobusmi.Miesto pištolí, samopalov a guľometov mali len harmoniky, trubky,husle...

A to čo po nás pálili, nebolo nič čo by mohlo človeku ublížiť!

Skôr naopak!Moje postehy a dojmy z tejto akcie v rubrike O TOM POTOM - príspevku DESMOD & KALINKA V TERCHOVEJ

**************************************************

Na a tu je malý predkrm-predjedlo... , či skôr už nejaké "pojedlo - zákusok,...- zmrzlinka.

Video z Terchovej - jedna z prvých spoločných piesní koncertu DESMODU a KALINKY.

Aj keď to lízanie zmrzliny "cez sklo" nie je celkom také ako naživo :-)

ZOBER MA DOMOV

Je skoro polnoc z pondelka na utorok a v ušiach mi ešte znejú tóny jedinečného koncertu, ktorý som mal možnosť pred pár hodinami vzhliadnúť.Posledné augustové dni som plnými dúškami nasával atmosféru 3 rôznych vystúpení...

Tým  dnešným bol koncert skupiny DESMOD & KALINKY na amfiteátri v Terchovej.Ťažko aj nájsť slová, ktorými by som to celé opísal...Také veci sú neopísateľné - to treba jednoducho zažiť na vlastnej koži.Človek má pritom pocit, že tá koža ani nie je jeho, ale nejaká husia :-)

Obrázok Veru mal som dnes v Terchovej parádne & príjemné zimomriavky! Kým sa mi to celé uleží v hlave a napíšem čosi podrobnejšie o tomto skvelom podujatí - poviem len toľko- že DESMOD bol fajný a rusi bomboví!!!Keby ku nám chodili vždy takto pekne - s piesňou na perách - určite by sme ich vždy radi vídali - aj vítali.A nie ako predtým keď zvykli prísť za hrmotu tankov...

 

v najbližších dňoch v rubrike O TOM POTOM pribudne viac Obrázok mojich pocitov a dojmov + nebudú chýbať videá-Materiálu je vcelku dosť- len mať čas ho spracovať.... :-)

**********************************************

Uplynulý - posledný augustový víkend bol u mňa prešpikovaný kultúrnymi podujatiami.Trochu som sa obával, že z plánovaných akcií sa možno nakoniec nezúčastnim ani jednej, ale nestalo sa.Dve už mám za sebou a jedna ešte len čaká:-)

1. LODENICA.

Teší ma že tejto akcie som sa zúčastnil spolu s ľuďmi, s ktorými sme kedysi kráčali rovnakým smerom istú časť života a dobre padlo po rokoch sa zísť a trochu pospomínať a potešiť ducha

 

viac v rubrike O TOM POTOM príspevku LODENICA 2009

2 . OLYMPIC.

V sále začalo byť parádne husto a dusno....Miestami som stál len na jednej nohe - aj to nie na vlastnej! Keď som si uvedomil, že v takejto nepohode strávim ďalšiu zhruba hodinu - mal som sto chutí odtiaľ vypadnúť!

Možno si teraz pomyslíte že som nejaká fajnovka (... a možnože aj ozaj som :-))

Ešte ma asi nikdy "netrápila" tématika tkzv. osobnej zóny!

Ak ste o takom zatiaľ nechyrovali - ďakujte Bohu!

Do uplynulej soboty ani ja nie, ale teraz už viem, čo je to za zač...

 

viac v rubrike O TOM POTOM príspevku OLYMPIC koncert v Novákoch