Choď na obsah Choď na menu

35 týždeň roku 2009

Obrázok Včera - v sobotu 29.8.2009 - cestou na jeden zaujímavý koncert ma zastavil jeden pán s otázkou, že či by sa nemohol so mnou odfotiť.

Mal som síce dosť naponáhlo - chcel som zaujať v sále KD v Novákoch čo najvýhodnejšie postavenie, ale nechcel som mu pokaziť radosť - tak sme sa teda spolu odfotili ...

Neviete náhodou o koho ide?

... a o čo mu ide?

****************************************************************************************************

Dnes pri spomienkach na 65. výročie SNP (nechcem napísať že pri oslavách...- lebo to tak akosi čudne znie:-)) zaznela v podaní folklórneho súboru Šumiačan pekná pesnička, ktorá ma preniesla do čias, kedy sme aj my "válčili" a s touto pjésenkou sa naša rota prespievala (s mojim predspevovaním:-)) do tkzv. ASUT-u....Armádnej súťaže umeleckej tvorivosti...

To však nebolo pred  šesťdesiatimipiatimi, ale "len" pred asi dvadsiatimipiatimi

Utorok sa v tužinskom kostole sv. Jakuba uskutočnil ORGANOVÝ KONCERT.Tu je video ukážka jednej zo skladieb čo tam zazneli.

Viac v rubrike DOBRÉ SPRÁVY

Parafrázujúc slová klasika, ktorý kedysi na otázku istého redaktora rádia ohľadom prvých štúdiových nahrávok našej kapely povedal:"Tak boli sme v tej Považskej, bolo dobre...a...odovzdávam slovo Gocmanovi!" teraz poviem len- Boli sme v tých Piešťanoch, bolo dobre...a ...

...neskôr napíšem zopár postrehov v rubrike O TOM POTOM.Zatiaľ iba pár fotiek vo fotogalérii - LODENICA 2009

Už zajtra - na piešťanskej LODENICI zaznejú aj takéto parádičky a ja budem zdá sa pri tom :-)

**************************************************************************************************

Obrázok V predvečer smutného prvého výročia od smrti velikána slovenského filmoveho a divadelného herectva - pána Michala Dočolomanského - pribudol nový pamätník v podobe osobnej spomienky aj videospomienok na tohto nezabudnuteľného človeka - nájdete v rubrike Pamätníky

Pieseň Žiť svoj život - z TV relácie Ranč, v ktorej M. Dočolomanský hral spolu so skupinou Čochciari na bicie

- ale to už v inom videu po kliknutí SEM

**************************************************************************************************

Boh vedel asi veľmi dobre čo robí, keď na Zem, do tesnej blízkosti k človeku, postavil aj psa...

Asi by ten život bez neho bol smutný - neveselý.

Človek by nepoznal kusisko radosti a bezhraničnej lásky!

Nič iné ma k spolužitiu človeka a psa ku dnešnému dňu (24.8.2009) nenapadlo.

....

Nič krajšie a výstižnejšie ako to napísal Rudyard Kipling sa asi nikomu nepodarí....

"Moc psa

Život prináša každý deň dosť smútku
mužovi, žene, dospelému i dietku.
No ak sme si trápením takí istí,
prečo nám srdce vždy po novom piští?
Brat  sestra, tá rada ti možno dobre nepadne,
no daj si pozor, nech pes ti srdce neukradne.
Kúp si šteňa a za peniaze dostaneš
lásku neochvejnú, v ktorej sa nikdy nesklameš,
dokonalú oddanosť i úctu naraz,
že nezlomí ju prísne slovo ani zákaz.
Jednako, bojím sa, nekonáš rozvážne,
ak zveríš srdce psovi, ak ti ho ukradne.
Keď sa naplní..."

viac v rubrike zamyslenie k veci- od veci, príspevku PES - NAJLEPŠÍ PRIATEĽ

Naša obec - Tužina sa v nasledujúcom týždni stane miestom konania dvoch zaujímavých hudobných podujatí.

V utorok 25.08.2009 o 19.00 sa v Rimskokatolíckom farskom kostole sv. Jakuba začne ORGANOVY KONCERT v rámci XVIII. medzinárodného hudobného festivalu.

Na zrekonštruovanom Organe Samuela Wagnera z roku 1858 zahrá Peter SOCHUĽÁK  diela: G. Muffata , D. Buxtehudea, W. A. Mozarta, J. Pachelbela, G. Böhma, C. Ph. E. Bacha

V dňoch 28.-29.8.2009 sa tužinské Hatalisko , po úspešnom 13-tom ročníku COUNTRY FESTU TUŽINA, stane prechodným domovom ďalšieho hudobného podujatia - FESTIVAL MUSIKEJA.

Viac info o oboch podujatiach v rubrike DOBRÉ SPRÁVY