Choď na obsah Choď na menu

33 týždeň 2009

http://radio.ipip.cz/wplay.php?id=177

Pred pár dňami zomrel v susednej obci človek, ktorého názory, postoje a životná filozofia mi boli blízke
Vedel som o tom že pred niekoľkými rokmi prekonal nádorové ochorenie, no po operácii bol optimista...
Uplynulý rok však nastala recidíva a v týchto dňoch zákernej chorobe podľahol....
Najsmutnejšie na celej veci je fakt, že ľudia, ktorí mohli o tom dať vedieť - nedali...
Dozvedel som sa tú smutnú správu len náhodne - v deň pohrebu - v telefonáte s človekom, ktorý je momentálne v Chorvátsku...
Keď som to povedal, osobe, ktorá mohla dať vedieť a nedala
iba s úsmevom na tvári povedala: " A čo teraz?"

*****************************************************************************************************

Tento svet je plný neskutočných paradoxov.

Jeden deň človek vidí a počúva ako si "najmocnejší" tohto sveta potriasajú pravicami, ako opičky v cirkuse, hádžu pri tom nacvičené úsmevy na všetky svetové strany a nespočet objektívov aparátov a kamier...

Pokyvkávajú hlavami ako oslíkovia - na znak súhlasu, že obojstranne idú znižovať počty jadrových zbraní ...a

A na druhý deň - čuduj sa svete sa nechajú počuť ako zas ide jedna strana prijať odvetné opatrenia a vybudovať akýsi jadrový dáždnik.

Videoklip piesne skupiny ZABUDNUTÍ - VOJNOVÝ HRDINA viacerí označujú za strašne ťažký - smutný, pochmúrny až depresívny.

Asi aj  taký je...

Ale je to len obraz tohto sveta a ľudí v ňom

**************************************************************************************************

Handlová smúti.Slovensko smúti.

Z bane nevyšlo 20 chlapov....

******************************************************************************************************

Trochu iné obrazové spracovanie piesne Zboru sv. Jakuba - s názvom COUNTRY BÁL, ktorá bola venovaná 13. ročníku CFT

*****************************************************************************************************

Nad ďalším - v poradí štrnástym ročníkom hudobného festivalu COUNTRY FEST TUŽINA síce ešte visí veľký otáznik.Rovnako aj nad tým- že ak sa CFT 2010 uskutoční koho na ňom uvidíme a budeme počuť.

Všetko bude závisieť predovšetkým od starých dobrých financií... :-(

Koho z nasledujúcich interpretov by ste radi v Tužine - ak sa všetko podarí tak ako má -videli-počuli?

DRUŽINA

KOCHANSKI

ďalšie mená spolu s videami a anketou, kde môžte pridať svoj hlas nájdete v rubrike CFT 2010 - ANKETA ...

****************************************************************************************************

"Však sme sa túlali Údolím bez návratu,kde podľa legiend žili Keltovia a ich droidi,ale aj kráľ Artuš, Merlin,Lancelot a víla Viviane.Celá oblasť Bretanii je domov Asterixa a Obelixa.Mohli sme si očahať obrovké menhiry a vidieť ich pohromade v nespočetnom množstve.Pozorovali sme obrovské vlny pri Divokom pobreží poloostrova Quiberon,kto chcel a mal odvahu,mohol sa aj vykúpať vo vlnách oceána.

Ja som to využil,však kedy sa tu už vrátim a v oceáne som sa ešte nekúpal,tak som sa kúpal v divokom oceáne,kde vlny boli vyššie ako ja a voda studenšia ako u nás vo Váhu v oblasti Kraľovej Lehoty na Liptove.

Boli sme na konci sveta Point du Raz,odkiaľ vidieť bájny Il de Sein - ostrov mŕtvych.

Videli sme nespočetné množstvo..."

-viac o dobrodružnej ceste po Francúzsku, ktorú zažil a opísal môj kamoš Peťo Čimbora z Holíča si môžte prečítať na jeho webstránke FALKOVINY - a tento príspevok KLIKNUTÍM SEM

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.