Choď na obsah Choď na menu

27 týždeň 2009

*************************************************************************************************

Obrázok Čarokrásny je tento deň dnešný
sedím spokojný na čerešni
preberám si preberám tie najkrajšie oberám
tie najnádhernejšie oberám.

Na čerešniach boli sme

vetrík Obrázok spievať čuli sme
jeho hlások tak tenký
čerešne čerešienky.
na čerešniach boli sme vetrík spievať čuli sme
zdali sa nám nádherné susedovie čerešne.

Až tu zrazu kamaráti moji
pod čerešňou sám sused stojí
ťahá mňa i bratranca nebolo nám do tanca
nebolo nám veru do tanca.

Možno si mnohí - tí skôr narodení - spomenú na hitovku Vlada Oravca (ak ma pamäť neklame).Mne sa pieseň akosi automaticky vybaví každoročne keď "sedím spokojný na čerešni"...resp. na višni :-)

Aj si spomeniem vždy na príhodu z detstva, keď sme si tak so sesternicou pochutnávali na čerešniach a pospevovali si pritom túto pesnička a ako nám to naše superstárovské snáženie prekazila otázka zdola: " A čie sú to? Vaše?!?!-áno? Vaše?!?!"

Jasne, že neboli naše...Ale zato chutili ohromne!

Ale odpovede sa od nás tá pani veru nedočkala ... :-))))

Obrázok

Úderom 21-vej hodiny - utorok 30.6.2009 boli uzavrete hlasovacie miestnosti na JOGOVINÁCH a na stránke COUNTRYFESTU a bolo tak rozhodnuté o poslednom finalistovi súťaže NAJ VIDEO CFT 2009.

Lepšie a presnejšie povedané o finaliSTOCH.

Čo čert nechcel - ale možnože to cheli priaznici jednej a druhej piesne, či fanúšikovia jednotlivých interpretov - Piesne Allana Mikušeka a  Soni Horňákovej skončili v júnovom kole s rovnakým počtom hlasov... :-)

viac o výsledkoch júnového kola súťaže NAJ VIDEO CFT - TU

Nie každému z nás sa v živote darí pýšiť sa označením "dieťa šťasteny".

V určitých momentoch ten pocit aspoň na chvíľu mám :-) Budem ho mať ZASE RAZ asi tiež - ak sa mi podarí dostať na koncert jedného obyčajného muža s neobyčajnou farbou hlasu ...

18.7.2009 na festivale DROTÁRIA v Turzovke PETR SPÁLENÝ

*************************************************************************************************

Ďalšia dobrá správa je na svete!

Po takmer trojročnej práci sa dnes (28.6.2009) šťastný otec- autor :-) prišiel pochváliť so svojim dielkom.

Ako spoluautor dvoch kúskov ( pri č.4 DIVOKÁ hudobná časť a pri č.11 SPOVEĎ textová) som tiež náležite šťastný, že CD uzrelo svetlo sveta.Je nám veľmi ľúto, že autor piatich textov + spoluautor jedného - Rasťo Havalda sa tohto momentu nedožil....

viac info o CD aj sukážkami piesní v rubrike DOBRÉ SPRÁVY - príspevku CD INSIDE STORY JE NA SVETE

Obloha pred chvíľou zatiahla tu u nás škaredú, čiernu oponu.Ťažké sivé mračniská plávali ponad domami a stromami.Už-už som mal pocit, že zachytia niektorý z komínov.V tvárach a tvaroch mračien som čítal jasný zámer- Zvaliť sa na zem - a po nás potopa!

Obrázok

Uplynulý víkend počasím neprekvapil.Bolo rovnako nepekné ako celý týždeň...Čo už.

Počas víkendu - napriek nevydarenému počasiu - boli tu u nás na Hornej Nitre zaujímavé podujatia.

V Tužine na Hatalisku 4 ročník stretnutia zlatokopov - spojený so súťažami v ryžovaní zlata a v susednom Nitrianskom Pravne tradičný pravniansky jarmok.

Ja som zachytil len časť bohatého kultúrneho programu- vystúpenie piešťanskej skupiny Slniečko, trenčianského súboru country tancov - Maryland a skupiny HEX.Ani som netušil koľko rádiových hitoviek má tato kapelka na svojom konte.Spomenul som si, že HEX-aci "štartovali" svoju karieru takmer súčasne so Zabudnutými...Len im to snaženie vydržalo "trocha" dlhšie :-).

Obrázok

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.