Choď na obsah Choď na menu

24 a 25 týždeň

****************************************************************************************************

Vznik a vývoj Tužiny je úzko spätý s objavením zlata v tejto oblasti. Asi aj preto tu u nás Hornonitrianski zlatokopi našli svoj druhý domov. Každoročne v júni si na tužinskom Hatalisku dávajú stretnutie všetci, čo prepadli zlatej horúčke.Nebude tomu inak ani v tomto roku....

Obrázok

****************************************************************************************************

Obrázok Spomienka  na Waldemara Matušku.V hodinovom zázname nabitom veľkými hitmi vám Peter Kršiak prezradí aj najzaujímavejšie fakty a postrehy z Matuškovho života. Petrolejku - ako sa relácia volá nájdete  v archíve rádia Lumen.

Stránka so záznamom relácie sa zobrazí aj kliknutím na obrázok vpravo.

"V uplynulom týždni ma pracovné povinnosti zaviali na miesta, kde som ešte jakživ nebol. Paradoxne to nebolo nikde mimo územia nášho malého Slovenska.

...No, tak vlastne teraz som trocha na pochybách, že či tá naša krajinka je až taká malá?...Cesta tam totiž trvala takmer pol dňa a o tej spiatočnej radšej pomlčím.Som si aj spomenul na slová nedávno zosnulého Waldemara Matušku, ktorý kedysi s vtipom jemu vlastným, porovnával dĺžku cestovania z Prahy na Floridu a z Prahy do Košíc.Mne ale pri tejto ceste - dlhej fakticky len niekoľko desiatok kilometrov - do smiechu nebolo.

Ale chcel som o inom...

O kraji, ktorý je..."

viac v rubrike BLOGOVINY- príspevku "Tam kde líšky dávajú dobrú noc"

Nie je to tak dávno čo mi moji priatelia-kamaráti "nadávali" do pesimistov. Bral som tie ich "urážky" s rezervou.Veď podľa starého známeho hesla je optimista LEN zle informovaný pesimista (a naopak) - takže sme de facto všetci na jednej (aj keď možno potápajúcej sa ) lodi.

Už teraz vidím nechápavé pohľady mnohých, že čo to tu zase splietam  za katastrofické scenáre a že oni by to nevideli až tak "černě".

Keď mám pravdu povedať isté veci som donedávna nevidel až tak čierno - ako v skutočnosti sú. Oči mi otvorila piatková celosvetová premiéra unikátneho dokumentu o planéte Zem - ak ma pamäť neklame volalo sa to DOMOV.

viac v rubrike BLOGOVINY príspevku EKO ĎALEJ, alebo Je neskoro byť pesimistom

SŤAHOVAVÍ VTÁCI - video, ktoré sa uchádza o vašu priazeň a spolu s ďalšími tromi sa pokúša dostať do finále súťaže NAJ VIDEO CFT 2009