Choď na obsah Choď na menu

22-týždeň 2009

Dnes večer ( v nedeľu 31.5.2009) o 20.00 hod Česká televize odvysiela na jednotke galaprogram s názvom Když jdou na mužskýho léta.Je to program natočený pri príležitosti 70-tych narodenín Waldemara Matušku s hviezdnym obsadením a výberom najväčších hitov. 
Doporučujem pozrieť všetkým priaznivcom Waldemara Matušku ...
V sobotu 30.5.2009 nás opustila ďalšia z mimoriadnych Obrázok  legiend československej populárnej hudby.
Aj keď v tomto prípade šlo možno o country pieseň, ktorá vďaka jeho podaniu sa stala nielen populárnou, ale dokonca mnohé piesne zľudoveli.A také niečo sa podarí ozaj málokomu ....
Reč je o Waldemarovi Matuškovi, ktorý zomrel na Floride vo veku 76 rokov....

a mnohé iné známe zľudovelé...

Z iného súdka je už pieseň Ráno, ktorú ja osobne zaraďujem k tým silným- atmosferickým pesničkám.Pre má úžasnú náladu ....

Druhý klip ktorý pribudol- resp. ešte len pribudne do posledného kola súťaže NAJ VIDEO CFT 2009 vznikol v týchto dňoch vďaka piesni, ktorá mi už roky "nedáva spávať"- alebo presnejšie - dobre sa pri nej zaspáva :-).Je to jedna z kategórie silných, atmosferických vecí.
Pieseň Ulice Toleda od Soni Horňákovej
Piate kolo súťaže NAJ VIDEO CFT sa pomaly chýli k záveru. Počty hlasujúcich však nie príliš motivujú k príprave videoklipov do šiesteho - prakticky už posledného kola-keď nerátame záverečné - finálové...
Napriek tomu prvé z júnových videí je už na svete.Je to klip piesne Allana Mikušeka - Otcov širák, ktorú ak mám správne informácie Allan zložil v úmysle vzdať hold MichaloviTučnému.
Ja som si klip dovolil poňať ako spomienku na jedného výnimočného človeka, ktorý na nás pozerá tiež už niekde od tých nebeských brán...Jeho život a tvorba boli úzko späté s formáciami Udenáči a Zabudnutí, z obrázkov ktorých je aj klip poskladaný.Dúfam, že poteší a zaujme nielen pamätníkov... :-)
Už v starom Ríme, keď si vladári potrebovali získať priazeň más, platilo príslovie Panem et circenses (Chlieb a hry).
Zdá sa, že o priazeň más sa dnes  nezaujímajú len vladári.Všakovaké "hry" vymýšľajú dnes mnohí v snahe upriamiť na seba pozornosť širokých más.No a na tej pozornosti potom samozrejme zarobiť nejaké tie euráčiky. Mám pocit, že aj TV Markíza už nejak došli sily - bojovať o priazeň diváka kvalitným programom a vsadila tentoraz na hry. A nie všelijaké!
VIAC Už v rubrike BLOGOVINY - príspevku "Chlieb a hry, aneb BIZNISLETO S MARKÍZOU"

Obrázok Dnes - 27.5.2009 sa dožíva 85 rokov jeden z velikánov slovenského herectva - pán Ladislav Chudík.Jedna z posledných žijúcich legiend - vynikajúci herec a úžasný človek.

Takto pekne majster Chudík spomína na svoj rodný kraj:

“Chodievali sme na Hájny Grúň. Robiť na úzke políčka na strmine. Pamätám sa, ako mi potom chutil chlieb s maslom a medom a voda zo studničky pod lipou. A ako som sa kochal pohľadom na panorámu Nízkych Tatier a Hron. Hájny Grúň sa pre mňa stal symbolom túžby vyjsť z doliny na kopec a rozhliadnuť sa. To je niečo, čo si nesiete po celý život so sebou a nikto vám to nemôže vziať."

viac na stránke OSOBNOSTI.SK

Piatok 22.5.2009 sa v horskom amfiteátri na tkzv Sekaninách - nad obcou Lehota pod Vtáčnikom, neďaleko Novák, uskutočnil koncert jednej z najvýraznejších súčasných kapiel slovenskej popscény. Koncert Desmodu.

Obrázok

Pred hviezdami prvej veľkosti vystúpili tri regionálne kapelky - dovtedy pre mňa veľké neznáme.

Krátko o koncerte, zaujímavých predkapelách spolu aj s videoklipmi v sekcii O TOM POTOM - DESMOD NA SEKANINÁCH

Neviem či niekomu z vás hovorí tento názov niečo :

When the Saints Go Marching In -?

Tu sú dve rôzne podoby tohto známeho šlágru.Na Youtube je tých verzií na mraky...

Ale tú našu slovenskú som tam ešte nenašiel:-)

Volá sa, že KUKULIENKA

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.