Choď na obsah Choď na menu

12 týždeň 2009

Už ste zažili stretnutie s ľuďmi typu jojkárskych molnárovcov. Jeden z návštevníkov tohto webu hej!:-) Jeho skutočný príbeh nájdete v "Poviedkach" a volá sa príznačne MAFSTORY NAŽIVO

Dosť bolo starých ujov, ... alebo nikdy nehovor nikdy!

Bol som skutočne pevne presvedčený ísť nevoliť... či vlastne neísť voliť???- Neviem ktoré je správne gramaticky, ale významovo ani jedno :-) ... :-(.

Na mojom doterajšom názore som nič nezmenil.Som stále rovnako znechutený celou tou "bandou pokrytcov".

Rovnako som však znechutený i tým, čo vidím a počujem -  aké sú prognózy výsledkov volieb.Zdá sa, že mládež voľby klasicky odbojkotuje - tak logicky o víťazovi  rozhodne zas len naša stárež...:-(

A náš starý ujko - vedomý si svojho víťazstva, sa už Obrázok uškŕňa popod fúzy a mädlí si ruky.Tak som sa rozhodol, že mu to jasné víťazstvo - či šance aspoň trošilililinku zmenším.

Aj keď ma ABSOLÚTNE NIČÍM NEPRESVEDČILA (snáď ma "donútil" len zamyslieť sa online koncert) dám svoj hlas jej - mladej tete!

a dúfam, že sa niekto pridá ... :-)

"...Je piatok poobede a ty sa autom vraciaš domov. Ladíš rádio. Správy hovoria o nejakej bezvýznamnej veci : v nejakej ďalekej dedine zomreli traja ľudia na nejakú neznámu chrípku, o ktorej nikto nikdy nepočul. Nevenuješ tejto správe veľa pozornosti.

V pondelok, keď sa zobudíš, počuješ, že mŕtvi už nie sú len traja, ale 30 tisíc ľudí už zomrelo vo vzdialených krajoch Indie. Kontrolný medicínsky úrad Spojených štátov vysiela ľudí, aby to tam skontrolovali.

V utorok sa to stáva najdôležitejšia správa prvých strán všetkých novín, pretože sa to už netýka iba Indie, ale aj Pakistanu, Iránu a Afganistanu.   Správa vychádza vo všetkých denníkoch. Volajú ju „tajomná chrípka“ a všetci sa pýtajú : „Ako ju dostaneme pod kontrolu?“

V Európe nastáva panika a hranice sa zatvárajú. Vo večerných správach počuješ správy z Francúzska, kde redaktorka hovorí o jednom mŕtvom mužovi, ktorý zomrel v nemocnici na tajomnú chrípku.

Správy hovoria, že keď máš tento vírus, týždeň si ani neuvedomíš, že ho máš. Potom máš štyri dni hrozné bolesti a potom zomrieš.

Aj Veľká Británia zatvára hranice, ale je neskoro. Na druhý deň prezident Spojených štátov zatvára hranice, aby sa vyhli nákaze, až kým nebude nájdený liek...

Nasledujúci deň sa ľudia zhromaždia v kostoloch, aby sa modlili za liek, keď niekto vstúpi a hovorí : „Zapnite rádio a počúvajte správy!“ Dve ženy zomreli v New Yorku. Zdá sa, že chrípka zasiahla celý svet.

Vedci pokračujú v hľadaní protilátky, ale zdá sa, že nič nezaberá. Čoskoro príde dlho očakávaná správa : ..."

Viac v rubrike "že ma to nenapadlo skôr" - príspevku "Otec, syn ..."
****************************************************************************************************

Dnes - po čase - pridané do rubriky "jogofilm v čase" videá z roku 2006 .

Obe sú na tému "Čičmany"Jedna- je úvodná časť hymnickej  piesne festivalu CFT - od Čochciarov.Druhá je klip k tradičnej ľudovej piesni - - Čičmany- Čičmany.

V sobotu večer sme s partiou kamarátov & bývalých spoluhráčov - na počesť jedného novonarodeného človiečika a tiež na počesť domnelého príchodu jari pohrali a pospievali nemálo všelijakých songov.Nechýbali medzi nimi aj také spomienkové veci Giordano, či Samota ( Rasťo Havalda) alebo nezabudnuteľné piesne Miška Tučného...

Spím v obilí from Gocko on Vimeo.

:-)Video čo ma dnes fakt pobavilo v záplave meilov. Myslím, že každý z nás zažil hrôzostrašný sen- v ktorom nás niekto prenasleduje.A čo je najhoršie- niet pritom úniku...

Tažké sny from Gocko on Vimeo.

Ak toto počasie bude pokračovať vo svojich šľapajach - teda, že ročné obdobia sa nám zmenili na denné - t.j. 1 deň jar, jeden leto a za tým po jednom dni jeseň a zima - Čo bude so sťahovavými vtákmi?

Sťahovaví vtáci from Jojo Gocman on Vimeo.

skupina EREF TEAM (Čochciari) na Strunobraní v Čereňanoch

Nedeľná chvíľka poézie

Pamätáte?

Tí skôr narodení určite.Tu je jedna mala ukážka takej netradičnej.Príjemné spomienky

Chvíľka poézie from Gocko on Vimeo.

*****************************************************************************************************

"Tlaková výš a tlaková níž sprevádza nás každý deň

odhadnúť správne aké bude počasie

je meteorológa sen.

Robí si čo chce aj s ľuďmi od fachu - má rôznorodú náladu

nik nevie či zaprší a či slnko zasvieti

- kto rozlúšti túto záhadu?..."

Veľmi výstižný - stále platný ( a v týchto dňoch až mimoriadne) text piesne Metorologická. Piesne, ktorá nateraz aj vedie v marcovom kole súťaže NAJ VIDEO CFT.

Skutočne je v tom kus pravdy.

Ja neviem ako u vás- ale tu u nás sme mali v piatok parádnu zimu - so všetkým čo k tomu patrí.

V sobotu ráno, keď som vyzrel cez okno nechcel som veriť vlastným očiam.Po snehu takmer nebolo stopy a vonku to úžasne voňalo jarou. Keby som si domyslel ešte nejakých pár stupňov celzia mohlo to byť už chvíľami aj leto:-). Dnes kupodivu máme škaredú, upršanú jeseň.Teraz už len čakám, čím nás prekvapí zajtrajšie ráno....

Meteorologická from Jojo Gocman on Vimeo.

V sobotu - keď bolo tak nádherne jarne rozhodol som sa pozametať pred svojim "prahom".Po zime a po údržbároch našich ciest zostalo všade nemálo prachu a štrku.Pekné počasie inšpirovalo k podobným aktivitám viacerých blízkych i vzdialených susedov.Nadšenie ako kedysi pri organizovaných jarných upratovaniach, brigád v akciách zet, či sobotách pracovnej cti. :-)

Keď som sa občas poobzeral po nich - zistil som že sú všetci oproti mne vo výhode.Na všetkých "pracoviskách" robili- keď to zoberiem v športovej terminológii, dvaja - traja na jedného.Mám na mysli fakt, že pri každom dome sa dvaja-traja snažili a ten tretí pôsobil iba dojmom nehrajúceho kapitána, či nestranného pozorovateľa :-)U mňa bol ten pomer 1:1!

Neveríte?-Tu je dôkaz

Obrázok