Choď na obsah Choď na menu

11-ty týždeň 2009

Poslednou dobou sa to akosi "hemží" jubileami a výročiami. Veselými- radostnými, ale aj tými smutnejšími.Ku tým druhým patrí dnes už štrnáste výročie úmrtia kráľa českej country - Miška Tučného.Pripomenul mi to dnes Peťo Kršiak, ktorý je v dobrom slova zmysle takou chodiacou encyklopédiou československej popmjúsik.Trochu sme si aj zaspomínali na Zaprášené cesty - Banskú Bystricu v roku 1991, kedy sme mali to šťastie - ako kapela ZABUDNUTÍ - byť pri tom & stáť na tom istom pódiu ako táto nezabudnuteľná legenda našej country.Spomenul som si na jedno video z môjho archívu, ktorým si tohto skvelého človeka chcem pripomenúť - a zároveň ním pozdraviť Peťa Čimboru, ktorý pred pár dňami oslávil narodky.Video bolo robené 3 roky dozadu práve pre neho :-)

V rámci nižšie spomínanej reklamnej kampane - nie tej prezidentskej - ale tej našej countryfestovej - tužinskej je tu miesto pre spot ďalšieho nášho nominanta.

Aj keď pravdupovediac - viem si celkom dobre predstaviť, že by s takýmito slovami úspešne bodoval aj nejeden prezidentský kandidát...

Pyramídy nádeje - to je jedna z vydarených piesní Peťa Kršiaka, ktorou vás chce pozvať 1.8.2009 do Tužiny na Hatalisko, kde sa uskutoční 13.ročník COUNTRYFESTU TUŽINA.A nielen to. Ak všetko výjde tak ako má - Peťo na CFT 2009 uvedie do života svoj dlho očakávaný album nazvaný INSIDE STORY.

PYRAMÍDY NÁDEJE from Jojo Gocman on Vimeo.

autorská výpoveď Peťa Kršiaka z Prievidze

Tak už je to tu! Už to zase prepuklo. Humbuk a bláznenie okolo volieb....

Ohromujúce sľuby, veľké slová, silné myšlienky.

V mnohých prípadoch iba snaha - pokus o ne...

Či už je to tak alebo tak - v konečnom dôsledku po nich zase zostane len veľké prázdno.

Ničota a znechutenie ľudí.

Odo dnes majú prezidentskí kandidáti tušímže 13 dní na to aby presvedčili svojich voličov.Mňa už nemusia.:-)

Presviedčať myslím.

Už ma presvedčili.

Každý z nich prispel svojou "trochou do mlyna",aby ma  utvrdil v mojom rozhodnutí.

Pre pokoj v duši- ale nielen preň - som sa rozhodol svoj hlas dať...- nedať nikomu. :-(

Jediný kandidát - do ktorého som vkladal svoje posledné nádeje - zdá sa, že svoju kandidatúru stiahol...

Akosi zostalo o ňom ticho.Myslím, že jeho predvolebný spot bol pripravený po všetkých stranách bezchybne.

Profesionálne- špičkovo.A tak ľudsky- úprimne. Veď ak ste nevideli-nepočuli - Pozrite a posúďte sami: (pred kliknutím sem nezabudni zapnúť repro...)- SPOT

Obrázok Súčasne bola spustená aj iná reklamná kampaň.Verím, že naši nominanti v nej budú podstatne úspešnejší ako tí vyššie spomínaní...

Ale nevrav HOP - kým ti nepreskočí :-)

1.8.2009 sa ukáže ....Obrázok

Na Hatalisku v Tužine uvidíme ako dokážu zaujať - osloviť ľudí naše tváre z reklamy:-)

Spolu s nájdenou "zabudnutou" fotografiou sa mi v pamäti vybavili nejaké tie spomienky na to obdobie.Medzi nimi vyplávali na povrch aj niektoré  zabudnuté piesne  tejto zostavy.

S blížiacou sa jarou aj jedna taká - zvlášť aktuálna v tomto období a tak tu je aspoň malý kúsok z nej.

Obdobia- JAR

Obdobia - JAR from Jojo Gocman on Vimeo.

hudobná skupina Udenáči z Tužiny klipe o jari

Prajem všetkým návštevníkom týchto stránok napriek krízovým javom & stavom- pokoj v duši.
(Pokoj v duši ... - som ho stále ešte nevidel! :-))
A do ďalších dní veľa slnka nielen na oblohe, ale aj tam pri tom pokoji ! :-)

Pokoj v duši from Jojo Gocman on Vimeo.

premiéra piesne na Slávikovi 2008 v podaní skvelej slovenskej speváčky Jany Kirschner

**************************************************************************************************

V týchto dňoch sa mi podarilo dopracovať k jednému stratenému archívnemu snímku. :-)

Je to obrázok z kategórie tkzv. "Takí sme boli".

Odfotil nás - našu prvú hudobnú formáciu - skupinu UDENÁČI pán M. Dzina st.. V týchto dňoch je od vtedy neuveriteľných 21 rokov! :-)
 Bolo to na miestnych oslávách MDŽ ...

Obrázok

MDŽ – pre tých čo to nezažili – bol kedysi, za oných čias, tkzv. Medzinárodný deň žien. Bývala to veľká udalosť. Oslavovalo sa všade. V školách, na pracoviskách, doma i na verejnosti. V mestách i na dedinách. Všade samé kytice kvetov, usmiate tváre súdruhov, súdružiek a pionierov. A večer potom  paradoxne na každom kroku nejaký opitý muž ...  I napriek tomu to malo svoje čaro.

viac už v príbehu z útržkov pamätí

*************************************************************************************************

3.3.2009 dObrázoko nášho klubu - klubu štyridsiatnikov - pribudol ďalší člen :-). Môj dlhoročný kamarát & súputnik rôznymi hudobnými formáciami, spevák-pesničkár,moderátor & rozhlasový pracovník Peter Kršiak.

Vitaj a zaraď sa teda medzi nami....

A nech sa ti darí!!! :-)

Obrázok Tento rok

je 20 rokov

od „nežnej“ revolúcie

Tento rok

je 65 rokov

od narodenia Karla Kryla

Tento rok

je 15 rokov

úmrtia Karla Kryla

A práve dnes je ten deň,čo nás opustil

tento malý veľký muž Karel Kryl( 12.4.1944-3.3.1994)

a pobral sa tam hore,

za Šéfom – ako Karel vravieval...

viac info - dojmy, ktoré opísal Peťo Čimbora si môžte pozrieť v rubrike O TOM POTOM - Karel Kryl v Holíči