Choď na obsah Choď na menu
 


30 a 31. týždeň 2010

Som sa chcel dozvedieť, že čo vlastne sa nás budú spytovať v tom chystanom referende – tak som sa spýtal strýčka Gúgla- lebo ten všetko vie.

Ten ma však  zmiatol tým, že ohľadom 18.septembra 2010, hovorí o referendách dvoch.Jedno je Sulíkovo a druhé Sulíkove …

Hmm a “včul” buď múdry, že ktoré je ktoré….

A kto má toto zase na svedomí, že pravdepodobne zbytočné referendum nebude jedno, ale dve?A či sú to iba viny slovenčiny?

Sám som teraz na pochybách, že čo je vlastne správne Sulíkovo, alebo Sulíkove (referendum, dieťa-Hugo, auto…atď)

Sulíkove?

Sulíkovo?

Mám dojem, že už sa tejto krajine v istých súvislostiach nebude hovoriť Kocúrkovo

*************************************************

Touto malou archívnou videoukážkou z hry Jááááánošíííík - od S.Štepku v podaní AMADIS-u z Tužiny chcem pozdraviť jedného z jej hlavných predstaviteľov - Jánošíkovho otca, ktorého bravúrne zvládol kamarát, bývalý spolupracovník a tiež skoro sused Štefan - známy pod umeleckým menom ŠTEBRO.
V predvečer jeho abrahamovín mu chcem zaželať veľa síl do ďalšej päťdesiatky, aby sa mal o trochu lepšie ako "na milú kedveš" a aby mal čas sa občas tiež "vyvaluvat" ako ten otýc...:-)

 

***************************************************************************************************

Dnes, keď mi naša poštárka podávala obálku chvíľu som myslel, že sa mi asi sníva.Alebo že by tých uplynulých zhruba dvadsať rokov bolo snom a teraz som sa prebudil??? Hmmm…

Na obálke, ktorú mi doručila stálo na mieste, kde sa zvyčajne nachádza niečo ako Váž.pán, alebo len jednoducho Pán, slovo Milý…

Už som v duchu videl, že keď otvorím obálku bude v nej list, ktorý nemôže ( v duchu môjho titulu na obálke) začínať nijako inak ako “Úvodom mojich pár riadkov Ťa čo najsrdečnejšie pozdravujem…” – ako za starých čias :-)

List však začal úplne inak než som očakával…

viac v rubrike BLOGOVINY, príspevku Oslovenie akým ma už dávno nikto netituloval

Pred mojim novým psom som mal istý čas ...rešpekt?Istú mieru strachu- či skôr takého neistého pocitu, lebo sa mi javil tak trochu ako divá šelma...:-)

Ale čo potom v prípade tohto chlapíka, ktorý sa len tak pohybuje medzi skutočnými šelmami?

Nádherné a fascinujúce video

 

"Na počesť nezabudnuteľného Michala Dočolomanského († 66) odhalili v deň jeho narodenín na rodnom dome v poľskej Niedzici pamätnú tabuľu."

Obrázok Takáto správa ma zaujala a prekvapila...

Je to veľmi pekné od ľudí, ktorí sa o to pričinili, že sa tak stalo.V našich končinách to nebýva zvykom spomenúť si na ľudí, ktorí si zaslúžia pozornosť a spomienku.

Veď je všeobecne známe v akom žalostnom stave sa nachádza napríklad rodný dom veľkého slovenského herca-legendy - majstra Krónera.

Na zaplakanie akí dokážeme byť nekultúrni a necitliví a pritom sa tváriť akoby sme boli vlastníkmi celej galaxie...

 

 

Po menších útrapách sa mi konečne podarilo zavesiť na youtube videjko zo stretnutia zlatokopov v Tužine počas uplynulého víkendu.Vďaka tomu sa môžte aj vy nadýchať atmosféry aká tam panovala...Tak nech sa páči

 

 

Dnes - 27.7. si pripomíname nedožité narodeniny herečky a speváčky Zory Kolínskej.Tu je spomienka na ňu - Tiahnu vozy z relácie Repete

 

Uplynulý víkend v Trenčíne -Zlatovciach obnovili po pár rokoch taký fajný festivalík nazvaný COUNTRY FLÁM.Zabudnutí tam hrali bezo mňa napríklad aj takúto pesničku :-)

U mňa na dvore, pribudli uplynulý týždeň, ku psovi, dve malé mačence. Každé z inej "farnosti".Je zaujímavé, že ako sa  môj pes hneď na prvý pohľad do jedného z nich zamiloval.Je z neho osobný strážca ako vyšitý :-)))