Choď na obsah Choď na menu
 


Vianočný list pre teba


Ako dobre vieš, moje narodeniny sa blížia. Každý rok sa koná oslava na moju počesť a myslím si, že tak bude aj tento rok. Počas týchto dní veľa ľudí nakupuje darčeky. Rozhlas a televízia vo svojich reklamách na každom kroku upozorňujú svet na moje blížiace sa narodeniny.

Je krásne vedieť, že najmenej raz ročne si niektorí ľudia na mňa spomenú. Ako iste vieš, oslava mojich narodenín začala už pred mnohými rokmi. Spočiatku ľudia chápali a boli vďační za všetko, čo som pre nich urobil. Teraz sa zdá, že nik už nepozná skutočný dôvod osláv.

Rodiny a priatelia sú spolu, zabávajú sa, ale nepoznajú význam osláv. Spomínam si, že aj vlani bola usporiadaná takáto slávnosť na moju počesť. Slávnostná tabuľa bola plná delikates, ovocia a rôznych maškŕt. Výzdoba bola vskutku fantastická a všetko to dopĺňali nádherne zabalené darčeky. Chceš však niečo vedieť? Bol som oslávenec, ale nebol som pozvaný.

Keď prišiel deň D, prišiel som, ale nechali ma vonku, pred zabuchnutými dverami. A ja som tak veľmi chcel byť s nimi.

Popravde, neprekvapilo ma to, pretože v posledných rokoch všetci predo mnou zatvárajú dvere.

Nepozvaný, ale predsa som sa rozhodol potichučky vojsť. Postavil som sa nebadane do rohu miestnosti a sledoval som. Všetci jedli, pili, podaktorí aj opití, rozprávali oplzlé vtipy a nesmierne sa na všetkom bavili. A naviac, keď do miestnosti vstúpil veľký tučný muž oblečený v červenom s dlhou bielou bradou. Vyzeral ako opitý, sadol si do kresla a všetky deti sa rozbehli k nemu, kričiac: „Santa Claus, Santa Claus!“, akoby táto oslava bola na jeho počesť!

O polnoci sa všetci začali objímať. Tak som roztvoril svoju náruč čakajúc koho by som objal. A vieš čo? Nikto ma neprišiel objať. Ľudia si začali rozdávať darčeky, otvárali ich plní očakávania. Keď už boli všetky otvorené, nesmelo som sa obzrel, či tam snáď nebude aspoň jeden aj pre mňa.

Veď ako by si sa cítil ty, keby na tvojich narodeninách boli obdarovaní všetci okrem teba – oslávenca?

Vtedy som pochopil, že som nechcený, nepozvaný a preto som rýchle odišiel.

Každý rok sa sviatok mojich narodenín zhoršuje. Ľudia pamätajú len na jedlo, pitie, zábavu, ale na mňa akosi zabúdajú.

Bol by som rád, keby si mi tieto Vianoce dovolil vstúpiť do svojho života.

Potešilo by ma, keby si uznal skutočnosť, že pred vyše dvetisíc rokmi som prišiel dobrovoľne na tento svet obetovať svoj život na kríži, aby som ťa zachránil. Dnes, jediné čo chcem je, aby si tomu veril celým svojím srdcom.

Rád sa s tebou o niečo podelím. Keďže ma mnohí nepozvali na svoje párty, budem mať svoju veľkú vlastnú grandióznu oslavu, akú si nikto nevie predstaviť.

Stále ešte prebiehajú prípravy. Dnes som poslal mnoho pozvánok a toto je jedna z nich aj pre teba. Chcem vedieť, či prídeš, aby som ti rezervoval miesto a napíšem tvoje meno zlatými písmenami do veľkej knihy pozvaných. Iba tí zapísaní budú pozvaní na párty. Tí, ktorí neodpovedia na pozvánku, zostanú vonku.

Vieš, ako môžeš odpovedať na toto pozvanie?

Je to jednoduché, pošli za mňa túto pozvánku všetkým, na ktorých ti záleží ... Budem na vás všetkých čakať na tohtoročnej oslave... Uvidíme sa čoskoro ... Milujem ťa.                                                                        Ježiš

*****************************************

a ja už len pridávam jedno aktuálne video- pieseň s textom Rasťa Havaldu a hudbou Marcela Uríču, ktorú kedysi interpretovala skupina ZABUDNUTÍ. Obraz som nasnímal tento rok v lete počas cesty do Rajeckej Lesnej

 


Na Vianoce from Jojo Gocman on Vimeo.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Mima - Aj ja dakujem za podakovanie,

ktore cloveka vzdy potesi. :-)

peťo zo sLOVEnska - Ďakujem!

Hey.Mima ďakujem za tie slová čo si tu pridala,síce ich čítam až teraz,ale to predsa neva,že?

Mima - Aj ja som si v poste nasla

tento list.Velmi dufam, ze sa mi podari vyhnut sa takejto oslave,hoci blaznovstvo mamony okolo je take velke, ze sa uz musime vedome branit, aby sme tomuto vycinaniu aj nedobrovolne nepodlahli.
Hoci sa mi nedari prezivat ADVENT tak, ako som si predstavovala, predsa sa snazim najst si cas na stisenie,zamyslenie sa, modlitbu...
V takych chvilach si clovek nachadza odpovede aj na otazky o zmysele svojho bytia, o svojich hraniciach
a o sile, ktora nam prichadza na pomoc ak o nu stojime....Sile LASKY od TOHO, KTORY JE LASKA A DOBRO. Denne ju vnimam prostrednictvom prejaveneho dobra od ludi okolo, ci nadhery stvorenstva....Neda sa mi neverit, i napriek vsetkym silam zla posobiacich casto tak hmatatelne....
PRAJEM vSETKYM NADHERNE A PLODNE STISENIE SA A NACERPANIE NOVEJ VIERY, NADEJE I LASKY

jojo - väčšina ľudí asi len

pokrčí plecami, mávne rukou a život ide ďalej ....
mnohí takéto veci ani neprečítajú, lebo je to strata času.A posunúť meilom dalej takéto posolstvá- to by bolo teda pod ich (našu) úroveň. Ved čo by si o mne moji priatelia pomysleli? Posielať ale "vagóny" vtipov, rôznych nechutností až stupidít nám nerobí vôbec žiadny problém ....

peťo zo sLOVEnska - Vááááááááááááááááááááu

Pesničku poznám a betlehem tiež,ale má to svoje čaro takto v spoločnom obraze a zvuku a ten list by si mal prečítať každý dobrý Človek ale hlavne ten zlý čLOVEK!

jojo - no neviem ...

či by bolo pre tento svet pozitívnym prínosom, keby nás chodilo po ňom viac takých ako ja :-)
mne konzumný spôsob života vždy vadil - dokonca i v časoch kedy sme nežili ešte až tak "strašne"...
napísal som k tomu tuším aj nejaký ten text piesne
dnes zisťujem aj na sebe, že som konzumu podľahol...
dokonca už aj viera a presvedčenie v existenciu Dobra akosi u mňa začína krívať

Regina - Vďaka

a pochvala Ti patria za tento článok.Dúfam,že otvorí oči aj ostatným a prinúti ich zamyslieť sa nad konzumným spôsobom života.Krásne je aj video,no a samozrejme pieseň.Svet by potreboval viac takých ľudí ako si Ty.